Zavrieť

Porady

SZCO povinnost stat sa platcom DPH

Dobry den,
nedavno som zistila, ze uz 10 mesiacov som mala byt platkynou DPH. Prijem som si nesledovala a vobec som o niecom takomto nevedela. Mam otazku, je mozne, ze danovy urad zisti tuto skutocnost? Alebo ze to ani nezisti? Ak sa prihlasim, aka je moznost pokuty a v akej vyske?

Dakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Poslednych 12 kal.mesiacov mas aký obrat? 02/2021-01/2022?
Obrat za cely rok 2020 a 2021?(každý rok samostatne)
sona19 poslednych 12 mesiacov mam obrat nieco malo cez 50 000eur. roky 2020 to bolo 45 000e a 2021 to cinilo 55 000e.
Mila123 príjem je na SK?
Mila123 a ešte sú aj príjmy, kt. sa do obratu nezapočítavajú.....teda je potrebné špecifikovať príjem....(príjem vyfakturovaný a nie zaplatený)
sona19 ano je to prijem na SK. vsetky prijmy ktore som vyfakturovala, boli aj zaplatene
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Áno je možné.
    2. Výška sankcie je od 60 do 20000€,
    PS, mala si založiť otázku nie debatu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sona19 ak sa mozem spytat, ako je to mozne, cez danove priznania? Dakujem. Ta pokuta 20 000e ma desi
    kn-alka tak keď v daňovom priznaní máš príjmy za 12 kalendárnych mesiacov vyšší ako 49000, tak určite si dosiahla za 12 po sebe nasl.mesiacov obrat, nie?
    sona19 ano viem. len mi ide o to, ak by som to riesila tak, ze som sa stala platcom od januara 2022 a nie od 2021 ci by bol s tym problem
      zbaliť

    SZCO povinnost stat sa platcom DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.