Zavrieť

Porady

voľby

prosím vás chcem sa opýtať, predali sme dom v katastri už sú tam iní majitelia ale my nemáme skolaudovaný nový dom, čiže ani adresu, síce v občianskom máme starú adresu ale neplatí, otázka voliť nemôžeme ísť v pôvodnom bydlisku asi myslím, ale ani v novom? viete mi niekto s tým poradiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Ak volič s trvalým pobytom na území Slovenska v deň konania volieb nebude môcť voliť v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, môže požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie hlasovacieho preukazu.

    Viac v linku
    https://volby.sme.sk/parlamentne-vol...aleho-bydliska

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vybav si voličský preukaz na Obecnom úrade v trvalom bydlisku a s ním môžeš voliť v ktoromkolvek volebnom okrsku na SK. (vzhľadom na aktuálny dátum, už len osobne)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica na elektronické vybavenie je už neskoro a cestovať 2 hodiny tam a späť aby som si vybavila voličský preukaz no asi nie. Môže mi ho vybaviť aj niekto iný som sa dočítala, treba splnomocnenie a to by malo byť overené od notára?
    ale ide o to že ja nemám tvralý pobyt momentálne nikde, starý dom predaný, nový neskolaudovaný, čiže nemám adresu, adresu mám len v občianskom.
    veronikasad To že v starom dome nebyvas,.nie je podstatné. Pokiaľ to nový majiteľ trvalý pobyt nezrušil, máš ho tam. Voličský preukaz ti môže na základe splnomocnenia vybaviť aj niekto iný
    yvica tak samozrejme že zrušil, keď kúpil dom. musí byť to splnomocnenie overené notárom, niekde som sa dočítala že áno, inde že nie. dakujem
    veronikasad Samozrejme to nemusí byť, zavolaj si na obecný úrad či požadujú overenie splnomocnenia notárom
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.