Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka

Prosím, nevie niekto kde nájdem tlačivo na stránke SP, kde je možné vyplniť tlačivo ohľadom začiatku RD? Našla som iba PDF, kde sa nedá písať.
Ďakujem
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Nemala by si hľadať na stránke úradu práce, ak ide o rodičovský príspevok?
Rodičovsku dovolenku oznamujes zamestnávateľovi..
jeltur3 Ano ďakujem, ako SZČO najprv na stránke SP potrebuje vyplniť RLFO do 8 dní od ukončenia materskej. Toto tlačivo hľadám. možno som sa nepresne vyjadrila
veronikasad Klikni navrchu na open in app, otvorí sa ti reg.list s modrými kolónkami, do ktorých môžeš vypisovať...
jeltur3 Ano toto hľadám, reg.list s modrými kolonkami. Mala by som byť prihlásená? alebo môžete mi poslať link?
veronikasad Neviem z tabletu poslať link, je to trojka tlačivo, ktoré sa najskôr zobrazí bez možnosti vypisovať a keď som navrchu klikla, tak sa zmenilo na modré. Nebola som v elektronickej pobocke, našla som v formularoch
jeltur3 dakujem už to mám
Negoce jeltur ty asi hľadáš vyhlásenie (prehlásenie), že počas prerušenia nemocenského poistenia z dôvodu ďalšej starostlivosti o dieťa do 3. rokov veku nebudeš osobne podnikať (pritom ti ostane aktívna szčo) ?
jeltur3 Ano szčo je aktívna, ale nepracuje, žiaden príjem nemá do troch rokov dieťaťa. Teraz ukončené MD a začína RD.
veronikasad Materskú a rodičovskú dovolenku poskytuje zamestnávateľ, SZČO môže poberať materské a rodičovský príspevok. Ak jej vznikla povinná registrácia, po ukončení poberania materského treba poslať vyhlásenie, o ktorom píše negoce
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak máš prístup do eslužieb, tak po prihlásení vyplníš tam,
    inak vypíšeš pdf buď pomocou nejakého programu ktorý to umožňuje, alebo si ho vytlačíš a vypíšeš a doručíš do SP,
    alebo zájdeš na pobočku SP a vybavíš osobne

    Rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.