Zavrieť

Porady

Osobne auto-oprava a DPH

Prosim o radu.


Klient ma osobné auto na leasing a dostal fa za nahradné diely ako brzdove platnicky , pasta brzdna olej a za služby ako vyčistenie, demontáž a montáž kolesa. atd. Mám právo si uplatnit DPH ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bobina
    Prosim o radu.


    Klient ma osobné auto na leasing a dostal fa za nahradné diely ako brzdove platnicky , pasta brzdna olej a za služby ako vyčistenie, demontáž a montáž kolesa. atd. Mám právo si uplatnit DPH ??
    Ak je lízing na živnosť, môže účtovať opravy a údržbu ako výdavok ovpl. základ dane (réžia) a uplatniť si odpočet DPH.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    nika.sum
    Ahoj, ak zivnostnik platca DPH zakupi na osobne auto puklice, moze si uplatnit DPH?
    K príslušenstvu OA pozri napr. tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=ochrann%E9

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Paula
    K príslušenstvu OA pozri napr. tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=ochrann%E9
    Pauli, prave o to ide, neviem ci to zaradit k prislusenstvu. Inak ide len o jednu puklicu (pravdepodobne ju stratil) a puklice tiez nemaju len ozdobnu funkciu ale vraj aj ochrannu.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    puklice nie sú taxatívne vymenované v zákone o DPH ako príslušenstvo k autu, takže ja by som DPH-čku odpočítala.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    nika.sum
    Pauli, prave o to ide, neviem ci to zaradit k prislusenstvu. Inak ide len o jednu puklicu (pravdepodobne ju stratil) a puklice tiez nemaju len ozdobnu funkciu ale vraj aj ochrannu.
    Tak tak a okrem toho (pokiaľ to nie sú nejake eňo ňuno puklice - také veeeeľmi drahé - radšej nedráždiť daňovákov-inak normálka, nemali s tým problém zatiaľ) tak tam ani hodnota nie je vysoká. Majú v podstate spotrebný charakter, rýchlo sa môžu opotrebovať - napr. šikovný šoféri a vysoké obrubníky . Puklice majú jednoznačne ochrannú funkciu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    nika.sum
    Pauli, prave o to ide, neviem ci to zaradit k prislusenstvu. Inak ide len o jednu puklicu (pravdepodobne ju stratil) a puklice tiez nemaju len ozdobnu funkciu ale vraj aj ochrannu.
    Logika ochrany majetku dáva ochranným krytom kolies za pravdu (ani ich nevidím medzi konkrétne uvedeným príslušenstvom, vylúčeným z nároku na odpočet - §49,ods.7,písm.b)), na čudo však napr. zabezpečovacie zariadenie z hľadiska zákona o DPH chráni pred poškodením a krádežou iba nákladné autá, osobné nie sú "ochranyhodné" z pohľadu tohoto zákona.

    Osobne by som pri krytoch DPH uplatnila.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem za odpoved, myslim ze vzhladom na cenu auta puklica nie je az tak draha ( sice na moju fabinku by som za to mala asi vsetky styri), ale ked kupoval len jednu tak logicke ze taku ako tam boli povodne. Este raz dakujem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Puklice sú viac menej estetickým doplnkom a nie chrániacim, pretože ktokoľvek ich dá jedným prstom z kolesa dolu. Keby mali chrániť, tak ich demontáž by nebola tak jednoduchá.
    Pekný deň...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Manual
    Puklice sú viac menej estetickým doplnkom a nie chrániacim, pretože ktokoľvek ich dá jedným prstom z kolesa dolu. Keby mali chrániť, tak ich demontáž by nebola tak jednoduchá.
    Pekný deň...
    Janík, súhlasím tak na polovicu, mne ukradli 9 kusov......ale na druhej strane bolo vidno podstatný rozdiel v medzičase krádeží v znehodnotení diskov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula
    Janík, súhlasím tak na polovicu, mne ukradli 9 kusov......ale na druhej strane bolo vidno podstatný rozdiel v medzičase krádeží v znehodnotení diskov.
    Pauli tvoj tátoš má 9 kolies?:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.