Zavrieť

Porady

DPH - zahranicna fa

Kto mi strucne a jasne vysvetli rozdiel medzi doslymi fakturami z Madarska, ked na jednej mam sumu v Ft napr.:
1. fa = zaklad 5.000 Ft, DPH 0, k uhrade 5.000 Ft
a dalsiu:
2. fa = zaklad 5.040 Ft, DPH 20% 1.008 Ft, k uhrade 6.048 Ft.

Pri obidvoch si mam urobit samozdanenie, alebo tym, ze na druhej je uvedena j DPH musim to zauctovat nejako inac?

Prosim, poradte mi niekto, doteraz nam chodili faktury bez udania DPH.
Dakujem
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Rozhoduje, čo je na faktúrach vyfaktúrované.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

je to faktura za nakup tovaru
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ak je fa za tovar s DPH, je chybná a treba si vyžiadať opravenú, bez DPH.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

JAJA11
Ak je fa za tovar s DPH, je chybná a treba si vyžiadať opravenú, bez DPH.
Takze na fakturach za nakup tovaru nemoze byt uvadzane DPH?
S tym som sa fakt nestretla a teraz mi prisli 3 taketo faktury, preto neviem ako dalej.
Musim teda od tej firmy z Madarska vypytat nove faktury, kde neuvedu ciastku DPH, len sumu k uhrade a DPH 0?
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

áno presne tak nadobudnutie tovaru z eú od osoby identifikovanej pre daň vo svojej krajine je oslobodené od dph
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

No ja by som povedala, že tu je podstatné aj to či ste vy plátcami DPH. A ak áno, či ste mu to oznámili a či ste mu zadali vaše IČ pre DPH
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Simonab
No ja by som povedala, že tu je podstatné aj to či ste vy plátcami DPH.
Máš pravdu.
Zo zadania otázky nepriamo vyplýva, že zadávateľ je platiteľom DPH
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

Ešte ma napadlo, že v niektorých krajinách majú subjekty pridelené dve identifikačné čísla pre DPH a to platí aj pre Maďarsko, lenže jedno platí pre ich vnútroštátny trh a to druhé pre dodávky v rámci EÚ a už sa tu riešil taký problém že maďarský dodávateľ tovaru nemal pridelené ič dph pre dodávky v rámci EÚ tak všetko fakturoval s dph.
na školení nás upozorňovali že sa stávajú aj také prípady ale v tom prípade že vám odmietne opraviť faktúru aj tak treba zdaniť na slovensku.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ak ste teda plátcami DPH, jednoznačne treba pýtať opravenú faktúru bez DPH. Mali sme podobný problém s Nemcami. A nakoniec vysvitlo, že Nemec, nevedel čo je v našich údajoch IČ pre DPH.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Simonab
Ak ste teda plátcami DPH, jednoznačne treba pýtať opravenú faktúru bez DPH. Mali sme podobný problém s Nemcami. A nakoniec vysvitlo, že Nemec, nevedel čo je v našich údajoch IČ pre DPH.
Sme platcami DPH, takze skusim od nich pytat nove, opravene faktury
Dakujem
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

My sme mali rovnaký problém s dodávkou tovaru z Maďarska a riešili sme to na Porade. Firma síce mala pridelené číslo DPH ale len vrámci ich štátu. V Maďarku majú skutočne dve čísla DPH. Over si preto cez stránku daň. úradu, či sú evidovaný ako placovia DPH vrámci EÚ ak nie, tak budú fakturovať s DPH, ak sú evidovaný, tak sú povinný vystaviť FA bez DPH a tú zaúčtuješ ako samozdanenie.
0 0
edit26 edit26

edit26 je offline (nepripojený) edit26

Faktúry musia byť bez DPH. Aj nám ked poslali z Ciech z dph vrátili sme ju na prerobenie, pretože je oslobodená od platenia dph.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Prave mi povedali, ze to nie je za tovar, ale za prepravu tovaru - teda za sluzby. Aj tak mam teda od nich ziadat, aby mi tie faktury opravili?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
§16/1 ak si ident. pre DPH na slovensku ( to si), miestom dodania prepravnej služby je SR, Takže madari maju fa bez DPH, u nich to nie je zdaniteľným plnením. ( U nich platí obdobný paragraf)
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
A čo je v prípade dodania služby od Českého dodávateľa? Vystavil nám faktúru aj s DPH (rozpísané) - je to tak správne?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
O akú službu sa jedná?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
oprava staroa vývevy (to sa ďalej prefakturováva-bo sme strojárenská fy)
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Anonymka
oprava staroa vývevy (to sa ďalej prefakturováva-bo sme strojárenská fy)
neviem vylúštiť. Čo je to?
Ale ináč oprava = práca na hmot.hnuteľnom majetku. postup v zmysle § 16/7.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
prepáč - oprava statora vývevy. No tu neide o hmotný majetok. Výveva je pre nás ako tovar. Odberateľ (tuzemský) objednal opravu, a mi sme to zaslali do čiech na opravu. Oni nám vyfakturovali opravu a my to ďalej ideme fakturovať tomu odberateľovi.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Anonymka
prepáč - oprava statora vývevy. No tu neide o hmotný majetok. Výveva je pre nás ako tovar. Odberateľ (tuzemský) objednal opravu, a mi sme to zaslali do čiech na opravu. Oni nám vyfakturovali opravu a my to ďalej ideme fakturovať tomu odberateľovi.
Je to hmotný majetok. Mali fakturovať bez DPH, pokiaľ ste si opravu objednali pod slov. IČ DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať