Zavrieť

Porady

DPH - reklamácia vrámci EÚ

Dobrý deň, chcem sa opýtať, účtujem v jednoduchom účtovníctve. V apríli 2006 sa posielal tovar odberateľovi v EU do Anglicka v 3 balíkov prostredníctvom prepravnej spoločnosti. Čásť zásielky – čiže 2 balíky boli odberateľovi doručené a tretí sa stratil. Firma reklamovala u spoločnosti stratu balíka, kedže bol poistený na hodotu 100.000 SKK. Prešlo reklamačné konanie a bola priznaná náhrada v hodnote celej nákupnej faktúry za tovar plus časť faktúry za prepravu strateného balíka aj s DPH a úhradená na účet koncom júla podmienečne ak sa balík nenájde. Tovar nikdy nedorazil k odberateľovi, a tak firma vystavila odberateľovi dobropis v plnej hodnote za stratený tovar a prepravu plus DPH, a to v USD koncom júla (ide o vrátenie dane predtým priznanej, aký kurz NBS použiť na prepočet DPH????) . Chcem sa opýtať, ako táto situácia ovplyvní DPH v rámci posledného štvrťroku, kedže nákup a predaj v plnej hodnote prebehol v predchádzajúcom kvartáli. A tiež ako celú túto záležitosť zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve??? Ďakujem pekne za odpoveď.
Naposledy upravil marci_s : 24.10.06 at 08:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marci_s je offline (nepripojený) marci_s

    marci_s
    Dobry den, nikto mi nevie poradit s tymto rebusom, alebo som to rozpisala komplikovane. Co sa tyka kurzu k dobropisu rozumiem, ze pouzijem z povodnej faktury kurz a ovplyvni mi to riadky 23,24,25 v DP priznani, kedze sa vystavil v dalsom zdanovacom obdobi ako sa dodavka realizovala. Ale vznika mi este nejaka povinnost vratit statu DPH z nákupnej faktúry tovaru od nášho dodávateľa?????

    DPH - reklamácia vrámci EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.