Zavrieť

Porady

DPH

sme s.r.o zaoberajúca sa špedičnou činnosťou prijímam objednávky zo zahraničia, do 1.11 som nebola platca DPH. Fakturovala som spoločnostiam do zahraničia bez uvedenia DPH, ale slovenský prepravca mi fakturoval s DPH, ako to mám zaúčtovať? a ako sa budú vystavovať faktúry keď už som platca DPH ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dilarka5000
    sme s.r.o zaoberajúca sa špedičnou činnosťou prijímam objednávky zo zahraničia, do 1.11 som nebola platca DPH. Fakturovala som spoločnostiam do zahraničia bez uvedenia DPH, ale slovenský prepravca mi fakturoval s DPH, ako to mám zaúčtovať? a ako sa budú vystavovať faktúry keď už som platca DPH ďakujem
    V období, keď si bola neplatcom dph o dph neúčtuješ. Do ceny prijatých služieb vstupuje aj dph vyfakturovaná tvojím dodávateľom, platcom dph. Od 1.11. ked si sa stala platcom, pri poskytnutých službách v tuzemsku účtuješ a fakturuješ s dph.
    človiečik Vladimír Ozimý
    treba asi trochu bližšie špecifikovať...
    podľa všetkého ide o prepravné služby...takže sa budete riadiť paragrafom 16 zákona 222/2004 o dph treba si ho pozrieť...ak prepravujete do zahraničia v rámci EU daňová povinnosť prechádza na firmu ktorej dodávate aj je registrovaná pre daň v danom štáte (to jest vystavujete bez DPH)...ak nie tak miestom dodania je krajina kde sa preprava začína ak SR tak so slovenskou DPH...

    a na vstupe dph si budete v plnej výške uplatňovať

    dilarka5000 je offline (nepripojený) dilarka5000

    dilarka5000
    my sme len sprostredkovateľská spoločnosť, u nás si objedná službu zahraničná firma a my ju ďalej posúvame slovenskému prepravcovi, ktorý nám fakturuje s DPH a objednávateľ neuvádza DPH

    dilarka5000 je offline (nepripojený) dilarka5000

    dilarka5000
    a ešte niečo, ak sme od 1.11. platcami DPH musí nám zahraničná firma, ktorá je objednávateľo uvádzať na faktúre aj DPH v danej krajine?

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    dilarka5000
    a ešte niečo, ak sme od 1.11. platcami DPH musí nám zahraničná firma, ktorá je objednávateľo uvádzať na faktúre aj DPH v danej krajine?
    áno, musí...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.