Zavrieť

Porady

DPH - nákup zo Švajčiarska

Prosím Vás o radu: Kúpili sme stroj zo Švajčiarska. Keďže Švajčiarsko nieje EU museli sme ho na colnom úrade zacliť. Odviedli sme DPH. Môže mi niekto poradiť do ktorých riadkov dám tu odvedenú DPH a vlastne si ju aj odpočítam. Poradte mi prosím ako mám vyplniť tlačivo daňového priznania (ktoré riadky). Všetkým za názor ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    §49, odst.2, písm. d, máš to aj napísané na r.17 vo výkaze DPH :

    § 49
    Odpočítanie dane platiteľom

    (2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

    d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.

    Úhradu DPH na základe JCD : 379/A / 221/A, zúčtovanie DPH: 343/A/379/A

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ingrida
    Prosím Vás o radu: Kúpili sme stroj zo Švajčiarska. Keďže Švajčiarsko nieje EU museli sme ho na colnom úrade zacliť. Odviedli sme DPH. Môže mi niekto poradiť do ktorých riadkov dám tu odvedenú DPH a vlastne si ju aj odpočítam. Poradte mi prosím ako mám vyplniť tlačivo daňového priznania (ktoré riadky). Všetkým za názor ďakujem.
    Dopĺňam môj predošlý príspevok - základe : museli sme ho na colnom úrade zacliť - na JCD budeš mať v prípade cla aj účtovanie :
    379/A / 221/A úhrada
    343/A / 379/A zaúčtovanie DPH z JCD
    042/ 379/A zaúčtovanie cla na stroj za podmienky ak si ho nemala ako tovar.

    ingrida je offline (nepripojený) ingrida

    ingrida
    Ešte by som chcela poprosiť niekoho kto učtuje v ALFE ako to mám zaúčtovať aby mi sa ta suma objavila v riadku 17????

    ingrida je offline (nepripojený) ingrida

    ingrida
    Ešte by som chcela poprosiť niekoho kto učtuje v ALFE ako to mám zaúčtovať aby mi sa ta suma objavila v riadku 17????


    Poradi niekto??????

    DPH - nákup zo Švajčiarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.