Zavrieť

Porady

Dovolenka za jeden mesiac

Chcela by som Vás, milí Poradcovia, poprosiť o radu:

Zamestnancovi plynie výpovedná lehota, ktorá skončí 31. 1. 2005 a tým mu skončí u nás aj pracovný pomer. Dovolenku za rok 2004 si dočerpá celú, nebudeme mu ju teda preplácať. Má ale tento zamestnanec nárok aj na časť (1/12) dovolenky za rok 2005 alebo mu tento nárok nevznikne, pretože nebude mať odpracovaných 60 dní v kalendárnom roku?

Za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    pozri si § 105 v ZP - dovolenka za odpracovné dni. Prináleží to zamestnancovi v dĺžke
    jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 22 odpracovných dní
    v príslušnom kalendárnom roku. Teraz záleží od toho,koľko je v januári 2005 odpraco-
    vaných dní, priznám sa to som si nepozrela.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Január 2005 má len 20 pracovných dní, ak teda neodpracuje v januári viac než 20 dní, nemá nárok na dovolenku za január.

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    Teda ja neviem, ale ja si myslím , že tých každých 22 dní sa týka len nového zamestnanca, ktorému končí PP tak, že nestihol odpracovať 60 dní a vtedy mu patrí za každých 22dní ...atď. Ale tento zamestnanec nie je nový. Ja by som mu dala normálne pokračovanie 1/12 za každý mesiac, ak odíde v priebehu mesiaca tak posledný mesiac alikv.časť podľa počtu dní. Opravte ma, ak to mám zle.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Dovolenku máš za kalendárny rok a nie za odpracované dní dozadu. Veď on už v roku 2005 nebude robiť !!! (myslím tým po tom januári)
    Naposledy upravil Jura : 15.12.04 at 13:46

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    Opravujem svoj predchádzajúci príspevok.Našla som to v par.105 ZP/ s výkladom/, skutočne sa každý kal.rok posudzuje samostatne. T.j. za r.2004 problém nemáš, v r.2005 neodpracuje 60 dní, t.j. posudzuješ každých 22 odpracovaných dní/ t.j.odpracovaná deň, alebo jeho časť priamo na pracovisku/.Keď ich napočítaš 22 dáš mu 1/12 dovolenky,ďaľších 22-zase 1/12. Ak to bude 22+ 10= len 1/12 , ak menej ako 22= 0.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    ja si myslym, ze mu nevznikne narok, lebo januar 2005 ma len 21 pracovnych dni, pri rovnomernom rozvrhnuti pracovneho casu.

    Dovolenka za jeden mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.