Zavrieť

Porady

Združenie FO

Ahoj poraďáci . Viem , že sa už o združeni FO popísalo, ale mňa by zaujímalo, či musia dve FO uzavrieť zmluvu o združení , keďže: majú 2 stavebné stroje v 1/2 a príjmy a výdavky si fakturujú vzájomne. Daňové priznanie tiež podáva každý za seba. Môžu takto fungovať, alebo musia uzavrieť spomínanú zmluvu.
Obaja sú dobrovoľ. platiteľmi DPH .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    popleta
    Ahoj poraďáci . Viem , že sa už o združeni FO popísalo, ale mňa by zaujímalo, či musia dve FO uzavrieť zmluvu o združení , keďže: majú 2 stavebné stroje v 1/2 a príjmy a výdavky si fakturujú vzájomne. Daňové priznanie tiež podáva každý za seba. Môžu takto fungovať, alebo musia uzavrieť spomínanú zmluvu.
    Obaja sú dobrovoľ. platiteľmi DPH .
    Myslím že vhodné by bolo uzavrieť zmluvu o združení , nakoľko neviem si predstaviť ako prebieha fakturácia príjmov a výdavkov navzájom medzi oboma podnikateľmi .Vidím tam dosť komplikácii pri zabehnutej forme spoločného podnikania .Podľa mňa zvoliť formu podnikania v rámci združenia, alebo s.ro.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Je to dosť náročné takto viesť si príjmy, výdaje a mať kopec ďalších zmlúv uzatvorených medzi sebou, len kvôli fakturáciam.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Ja by som si potrebovala overiť takúto situáciu. Dvaja doktori FO si kúpili spoločne RTG prístroj napoly /HIM/. Nie sú združením, každý podniká samostatne, prístroj odpisujú každý v jednej polovici s tým, že v prípade predaja stroja tretej osobe, každý bude svoj podiel zdaňovať. Dá sa to aj takto riešiť?
    Naposledy upravil ata111 : 08.01.07 at 13:46

    STANČO je offline (nepripojený) STANČO

    STANČO
    myslím, že vhodné by bolo uzavrieť zmluvu a na konci roka si rozdeliť všetky príjmy a výdavky na 1/2 a podať každý za seba Dp/ za predpokladu ,že v zmluve o združení by bolo uvedené ,že idú 50:50/

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím Vás, dvaja živnostníci X a Y - obaja neplatci DPH - majú uzatvorenú zmluvu o združení FO, ktorej predmetom je drevovýroba, obaja s 50% účasťou. Uvažujem dobre, ak na konci roka si DP podajú takto:
    - živnostník X - 50% príjmov a výdavkov z drevovýroby, + poistné
    - živnostník Y - 50% príjmov a výdavkov z drevovýroby, + poistné + náhodná stavebná činnosť?

    Ďakujem za každú radu.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ak som pochopila živnostník X nemá žiaden iný príjem - OK
    a živnostník Y má ešte iný príjem mimo združenia - tak presne ako píšeš.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    lenkak
    ak som pochopila živnostník X nemá žiaden iný príjem - OK
    a živnostník Y má ešte iný príjem mimo združenia - tak presne ako píšeš.
    Srdečná vďaka.

    dlhá je offline (nepripojený) dlhá

    dlhá
    Prosím Vás o radu:
    manželia s BSM majú uzatvorenú zmluvu o združení FO - spôsob hospodárenia 50:50. Manželka chce z rodinných dôvodov zmenu zmluvy, zmena by sa týkala spôsobu hospodárenia, a to nasledovne 80% manželka a 20% manžel. Združenie vedie JÚ. Poverená vedením účtovníctva je manželka.
    Prosím Vás je to možné vyriešiť dodatkom k zmluve o združení aj keď majú bezpodielové manželstvo? ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    dlhá
    Prosím Vás o radu:
    manželia s BSM majú uzatvorenú zmluvu o združení FO - spôsob hospodárenia 50:50. Manželka chce z rodinných dôvodov zmenu zmluvy, zmena by sa týkala spôsobu hospodárenia, a to nasledovne 80% manželka a 20% manžel. Združenie vedie JÚ. Poverená vedením účtovníctva je manželka.
    Prosím Vás je to možné vyriešiť dodatkom k zmluve o združení aj keď majú bezpodielové manželstvo? ďakujem
    Áno je to možné riešiť dodatkom k Zmluve o združení, ak sa manželia dohodnú a obaja podpíšu dodatok. Kopiu dodatku treba doručiť na DU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.