Zavrieť

Porady

dedičstvo

moj otec umrel pred troma rokmi a pocelú tuto dobu chodia poštou na jeho trvalu adresu súdne exekúcie. problém je v tom že sa volam tak isto ako otec a teraz neviem či je exekucia určena mne alebo len oni nevedia že už umrel. otazka znie: kto by mal hradiť tieto pohladavky????
otec bol so svojou ženou(mojou matkou) rozvedený, neplnil si vyživovaciu povinnosť, žil spoločne s jeho matkou(mojou starou mamou s otcovej strany) v jednej domacnosti. ta po smrti zanechala byt v ktorom byvali, otcovej sestre s tym ,že otec tam može dožiť. podla mojho nazoru teda dedila otcova sestra a ja ako syn som nezdedil ani derave gate. (otec ani nič nevlastnil). ja som taktiež nepodpisoval a ani len som nebol privolany na dedičské konanie po otcovej smrti. takže ešte raz : kto by mal v sučasnosti tieto exekucie vyplacať? prosím poradte vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ladislav sevcik
    moj otec umrel pred troma rokmi a pocelú tuto dobu chodia poštou na jeho trvalu adresu súdne exekúcie. problém je v tom že sa volam tak isto ako otec a teraz neviem či je exekucia určena mne alebo len oni nevedia že už umrel. otazka znie: kto by mal hradiť tieto pohladavky????
    otec bol so svojou ženou(mojou matkou) rozvedený, neplnil si vyživovaciu povinnosť, žil spoločne s jeho matkou(mojou starou mamou s otcovej strany) v jednej domacnosti. ta po smrti zanechala byt v ktorom byvali, otcovej sestre s tym ,že otec tam može dožiť. podla mojho nazoru teda dedila otcova sestra a ja ako syn som nezdedil ani derave gate. (otec ani nič nevlastnil). ja som taktiež nepodpisoval a ani len som nebol privolany na dedičské konanie po otcovej smrti. takže ešte raz : kto by mal v sučasnosti tieto exekucie vyplacať? prosím poradte vopred dakujem
    Ten istý dotaz si zadal aj v inej téme, máš tam niekoľko reakcií:

    http://www.porada.sk/t39414-dediestvo.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.