Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

chcela by som vas poprosit o ujasnenie situacie:manzel pracoval cely rok, bude mu robit jeho rocne zuctovanie dane z prijmov zamestnavatel. Jeho manzelka pracovala dva mesiace, potom nastupila na matersku dovolenku, neskor bola na rodicovskom prispevku....Moze si uplatnit manzel nezdanitelnu ciastku z mesiacov, kedy bola manzelka doma, alebo si ona musi urobit danove priznanie, resp. zuctovanie u zamestnavatela a uplatnit tam ciastku za cely rok....alebo ako je treba postupovat?
dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vivi
chcela by som vas poprosit o ujasnenie situacie:manzel pracoval cely rok, bude mu robit jeho rocne zuctovanie dane z prijmov zamestnavatel. Jeho manzelka pracovala dva mesiace, potom nastupila na matersku dovolenku, neskor bola na rodicovskom prispevku....Moze si uplatnit manzel nezdanitelnu ciastku z mesiacov, kedy bola manzelka doma, alebo si ona musi urobit danove priznanie, resp. zuctovanie u zamestnavatela a uplatnit tam ciastku za cely rok....alebo ako je treba postupovat?
dakujem
Môže, uvedie manžel v žiadosti o RZ výšku jej príjmu zo zamestnania, plus z MD a uplatní si rozdiel medzi jej príjmom a OP.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

a manzelka si nemusi podavat nic?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vivi
a manzelka si nemusi podavat nic?
Manželka požiada o RZ svojho zamestnávateľa.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

a v RZ si uplatni nezdanitelnu ciastku len za dva mesiace, ktore pracovala?
0 0
jana kotlarikova jana kotlarikova

jana kotlarikova je offline (nepripojený) jana kotlarikova

prosím vás o radu, manžel pracoval na živnosť v januári v zahraničí, od 02/06 začal podnikať v SR, manželka toho času bola na rodičovskej dovolenke do 11/06. Od 12/06 sa zamestnala. Akú časť z odpočit. pol. si môže manžel uplatniť na manželku , a daňový bonus - 11/12? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vivi
a v RZ si uplatni nezdanitelnu ciastku len za dva mesiace, ktore pracovala?
Uplatní si celú NČ.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

este jedne problemmanzel je doma na rodicovskom prispevku od 1.1.2006, manzelka pracuje. Manzel si v oktobri zalozil zivnost, z ktorej vsak v roku 2006 nedosiahol ziadny prijem. Moze si manzelka uplatnit na manzela nezdanitelnu ciastku pri RZ?celu alebo len cast?
0 0
olgaduri olgaduri

olgaduri je offline (nepripojený) olgaduri

Ahoj poraďáci, prosím o radu . . .
Vo firme zriadenej v SR pracovali poliaci v mesiacoch február, marec 2006 a august, september, október 2006. Ako sa u týchto pracovníkov, ktorí odvádzali daň v SR táto vysporiada. Musia si podať daňové priznanie. Podotýkam, že odpočitateľnú položku na daňovníka si neuplatňovali.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

olgaduri
Ahoj poraďáci, prosím o radu . . .
Vo firme zriadenej v SR pracovali poliaci v mesiacoch február, marec 2006 a august, september, október 2006. Ako sa u týchto pracovníkov, ktorí odvádzali daň v SR táto vysporiada. Musia si podať daňové priznanie. Podotýkam, že odpočitateľnú položku na daňovníka si neuplatňovali.
Zamestnávateľ im vydá potvrdenie o príjme .. a podajú si DP v Poľskej republike a podľa čl.24 Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia si daň odvedenú v SR započítajú alebo môžu podať aj DP v SR(je predpoklad, že je to pre nich východné, pretože si môžu odpočítať nezdaniteľnú časť základu dane na seba ako daňovníka-ZoDP_§11_ods.1_pism.a, podľa písm.b-e nie), ale ak majú daňový domicil v PR(sú jej rezidenti) musia podať DP aj v PR z celosvetových príjmov.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

potrebujem k rocnemu zuctovaniu dane od zamestnankyne, ktora je rozvedena a pobera na deti od exmanzela vyzivne nejaky doklad o tomto prijme?
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

prosim, ak mate niekto skusenost.......
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nepotrebujete doklad o výživnom (mimochodom, načo? Výživné je príjem detí a neovplyvňuje ani ročné zúčtovanie zamestnankyne ani daňové priznanie jej detí.)
0 0
makovnik1 makovnik1

makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

O príjme ako takom nie - netreba potvrdenie o výške výživného.
Ale kópiu prvej strany rozsudku o zverení detí do výchovy si pýtam k uplatneniu daňového bonusu (ale myslím že výslovne v zmysle zákona nie je potrebné ani to)
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Vivi
este jedne problemmanzel je doma na rodicovskom prispevku od 1.1.2006, manzelka pracuje. Manzel si v oktobri zalozil zivnost, z ktorej vsak v roku 2006 nedosiahol ziadny prijem. Moze si manzelka uplatnit na manzela nezdanitelnu ciastku pri RZ?celu alebo len cast?
mozte mi aj k tomuto poradit?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Vivi
este jedne problemmanzel je doma na rodicovskom prispevku od 1.1.2006, manzelka pracuje. Manzel si v oktobri zalozil zivnost, z ktorej vsak v roku 2006 nedosiahol ziadny prijem. Moze si manzelka uplatnit na manzela nezdanitelnu ciastku pri RZ?celu alebo len cast?
Ak boli manželmi celý rok 2006 a manžel nemal v roku 2006 žiaden vlastný príjem, potom si manželka môže na manžela uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku 90 816.

Ak boli manželmi celý rok 2006 a manžel mal v roku 2006 aj vlastný príjem nižší ako 90 816, potom si manželka môže na manžela uplatniť nezdaniteľnú čiastku vo výške rozdielu 90 816 a jeho vlastného príjmu.
0 0
bahu bahu

bahu je offline (nepripojený) bahu

V prípade, že si daňovník uplatňuje nezdaniteľnú čiastku na manželku, ktorá je na materskej, musí doložiť potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o tom, že manželka poberá materské?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

bahu
V prípade, že si daňovník uplatňuje nezdaniteľnú čiastku na manželku, ktorá je na materskej, musí doložiť potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o tom, že manželka poberá materské?
Nie, nemusí, len pre vlastnú potrebu, aby mohol uviesť presnú výšku príjmov, teda aj materskej manželky do žiadosti o ročné zúčtovanie dane, o ktorú sa poníži odpočítateľná položka na manželku. Správnosť údajov potvrdzuje svojim podpisom a aj si za to zodpovedá.
Treba doložiť k ročnému zúčtovaniu len sobášny list.
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Chcela by som sa opýtať ešte k otázke RZD - ak si chce manželka uplatniť na manžela nezdaniteľnú čiastku, musí doložiť aj kópiu sobášneho listu? Bola som na školení a tam to spomínali, tak by som si to chela ešte raz overiť.
Ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ksena
Chcela by som sa opýtať ešte k otázke RZD - ak si chce manželka uplatniť na manžela nezdaniteľnú čiastku, musí doložiť aj kópiu sobášneho listu? Bola som na školení a tam to spomínali, tak by som si to chela ešte raz overiť.
Ďakujem
Áno, to je vlastne jediné čo treba doložiť pri uplatnení nezdaniteľnej čiastky na manžela/manželku.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Ahojte poraďáci,
ja sa chcem tiež opýtať k ročnému zúčtovaniu, že keď mám zam-ca ktorý pred nastúpením do PP u nás bol na Úrade práce - poberal dávky v nezamestnanosti či tieto dávky v nezamestnanosti sa zahŕňajú do príjmov v RZ?
0 0
Načítať ďalšie