Zavrieť

Porady

Neplatca DPH

Rada by som sa spytala - nie som platitel DPH, vystavujem fakturu odberatelovi - je velmi velka chyba, ked je tam uvedena aj cena bez dane, DPH a cena spolu?V dolnej casti mam napisane, ze nie som platca DPH....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Vivi
    Rada by som sa spytala - nie som platitel DPH, vystavujem fakturu odberatelovi - je velmi velka chyba, ked je tam uvedena aj cena bez dane, DPH a cena spolu?V dolnej casti mam napisane, ze nie som platca DPH....
    Je to veľká chyba: podľa § 69 ods. 5 zákona o DPH: Ak osoba, ktorá nie je platiteľom, pri dodaní tovaru alebo služby uvedie vo faktúre daň, je povinná zaplatiť túto daň.
    Vystavila si faktúru s DPH, si povinná odviesť štátu DPH napriek tomu, že nie si platiteľ DPH, na žiadnych tebou vystavených dokladoch nesmieš uvádzať DPH, uvádzaš iba cenu celkom.

    jjendro je offline (nepripojený) jjendro

    jjendro
    a keď tam nie je vyčíslená DPH??? iba cena bez DPH a cena Celkom - čo sú vlastne rovnaké sumy tak je to v poriadku?

    A ešte sa chcem spýtať, ako v prípade neplatcu vyzerá pokladničný doklad z registračnej pokladne - tiež tam je iba suma celkom? A nesmie tam byť napísaná DPH vôbec - ani bez sumy?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jjendro Pozri príspevok
    a keď tam nie je vyčíslená DPH??? iba cena bez DPH a cena Celkom - čo sú vlastne rovnaké sumy tak je to v poriadku?

    A ešte sa chcem spýtať, ako v prípade neplatcu vyzerá pokladničný doklad z registračnej pokladne - tiež tam je iba suma celkom? A nesmie tam byť napísaná DPH vôbec - ani bez sumy?
    Neplatiteľ DPH je preto neplatiteľ DPH, že nespĺňa podmienky, aby ním bol a nemá preto vôbec s týmto pojmom uvažovať pri vystavovaní svojich dokladov.

    Neplatiteľ DPH uvádza na svojich bločkoch cenu celkom. ak sú tam uvedené len písmenká DPH, nemal by byť problém /aj keď nemám potuchy na čo, nerozumiem softom.../, ale nesmie tam byť uvedená žiadna sadzba ani suma, nič...len tri písmenká na zbytočnú okrasu
    To čo som hrubo vyznačala v citácii /teda cena bez DPH/jednoducho pre neplatiteľa DPH neexistuje, neplatiteľ DPH určuje za svoje výrobky/služby jednotkovú cenu a celkovú cenu.
    Naposledy upravil evina : 19.02.07 at 14:51

    jjendro je offline (nepripojený) jjendro

    jjendro
    Dik za odpoved - teda logicky - keď od neplatiteľa nakúpi materiál platiteľ DPH tak si nemôže uplatniť túto daň na vstupe

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Akú "túto daň" ? Ak nakúpi platiteľ DPH od neplatiteľa DPH, na doklade nie je nič o DPH. Má tam byť iba jedna suma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.