Zavrieť

Porady

náklady2006 faktura prijata2007

Na faktúre došlej od subdodávateľa sú všetky dátumy dodania,plnenia,vystavenia 01.2007 avšak vieme, že sme tieto služby a tovar prijali v roku 2006. Odberateľovi sme vyfakturovali v roku 2006 celú akciu. Ako viem dať do nákladov roku 2006 sumu od subdod.?
DPH uplatním v r2007.
Ďakujem. máme viac takých prípadov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    Interným dokladom zaúčtovať dodávku tovarov a služieb do obdobia 12/2006 5xx/326, faktúru zaúčtovať do 1/07 - 326,343/321, odpočet DPH v 1/07.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    AltaKE
    Interným dokladom zaúčtovať dodávku tovarov a služieb do obdobia 12/2006 5xx/326, faktúru zaúčtovať do 1/07 - 326,343/321, odpočet DPH v 1/07.
    V tom vidím veľký problém práve preto, že "faktúra" sa tvári, že služba bola poskytnutá v januári 2007.

    teraz neviem, či je téma zadaná 2x, ale pred chvíľou som čítala radu, aby v súlade s dodacím listom po dohode s dodávateľom bola faktúra prepracovaná...a teraz to nevidím...
    Takže, ak existujú doklady dosvedčujúce realizáciu služby v r. 2006 je nutné prerobiť faktúru so správnym dňom dodania...
    .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    V tom vidím veľký problém práve preto, že "faktúra" sa tvári, že služba bola poskytnutá v januári 2007.

    teraz neviem, či je téma zadaná 2x, ale pred chvíľou som čítala radu, aby v súlade s dodacím listom po dohode s dodávateľom bola faktúra prepracovaná...a teraz to nevidím...
    Takže, ak existujú doklady dosvedčujúce realizáciu služby v r. 2006 je nutné prerobiť faktúru so správnym dňom dodania...
    .
    Téma nie je zadaná 2x , dobre si videla , ale podarilo sa mi to vymazať .

    Stanka je offline (nepripojený) Stanka

    Stanka
    Ahoj,
    ja som tiez mala taky pripad ze mi vystavili fakturu 4.1.2007 aj datum dodania bol 4.1.2007 a prilozili zoznam prac a tie by ani nestihli vykonat v r. 2007 nakolko tam bol aj sviatok. Tak som im to jednoducho vratila ze je to neplatne a ze to neuhradime a museli to opravit.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    ahojte ja mam opacny problem-PU-konatel vystavil fakturu-vynosovu : datum vystavenia 1.1.2007 s poradovym cislom 2007/001
    datum dodania sluzby 31.12.2006
    splatnost 6.1.2006
    poradi mi niekto ako by to malo byt? -dakujem
    Naposledy upravil boitana : 18.01.07 at 17:21

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja by som dal dátum vystavenia 2.1.2007 a splatnosť 6.1.2007 ale inak je tá faktúra správne vystavená, aký je tam problém?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    boitana
    ahojte ja mam opacny problem-PU-konatel vystavil fakturu-vynosovu : datum vystavenia 1.1.2007 s poradovym cislom 2007/001
    datum dodania sluzby 31.12.2006
    splatnost 6.1.2006
    poradi mi niekto ako by to malo byt? -dakujem
    V r.2006 zaúčtovať interným dokladom do výnosov + DPH na výstupe (ak ste platiteľmi)

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    bepo
    Ja by som dal dátum vystavenia 2.1.2007 a splatnosť 6.1.2007 ale inak je tá faktúra správne vystavená, aký je tam problém?
    ja by som to sice vystavila 1.1.2007 ale s poradovym čislom VF2006/xxx-ale to je len moj nazor-ale dakujem za vyjadrenie sa

    náklady2006 faktura prijata2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.