Zavrieť

Porady

Faktúra - vystavená FO Belgičanovi

Moja otázka znie, vystavujem faktúru Belgičanovi do Belgicka, sme platcami DPH, taktiež sme FO - prosím poraďte mi, či mu mám faktúrovať i DPH-čku.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Gong
    Moja otázka znie, vystavujem faktúru Belgičanovi do Belgicka, sme platcami DPH, taktiež sme FO - prosím poraďte mi, či mu mám faktúrovať i DPH-čku.
    Ďakujem
    Skús povedať, čoho sa fakturácia týka.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Gong
    faktúra sa týka právne služby za založenie sro na Slovensku.
    Právne služby spadajú pod §15/7,8.

    Ak je belgický odberateľ podnikateľom (osobou, kt. podniká v čl. štáte inom ako čl. štát dodávateľa služby) tak miestom dodania služby bude belgicko. T.z. Fakturácia mimo DPH ( nebude to predmetom DPH na Slovensku).

    Ak je belgický odberateľ občanom, kt. nepodniká, miestom dodania služby bude Slovensko, tým pádom bude fakturácia s DPH.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    ahojte, viem, že je to už otrepana téma, ale stále mam v tom chaos.....FO-rakúšan, nepodnikateľ si dal u nas vyrobiť plastové okná, ako to budem fakturovať?môžem fa vystaviť aj v SK? dakujem veeeelmi

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    tamara
    ahojte, viem, že je to už otrepana téma, ale stále mam v tom chaos.....FO-rakúšan, nepodnikateľ si dal u nas vyrobiť plastové okná, ako to budem fakturovať?môžem fa vystaviť aj v SK? dakujem veeeelmi
    Fa môžeš vystaviť v mene, v akej ste sa dohodli ( SKK, EUR a pod)

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Pokiaľ je to iba predaj tovaru, tak s DPH ( slovenskou)

    ak by to mal byť predaj tovaru s montážou, miesto dodania tovaru by bolo rakúsko, v takomto prípade to podlieha rakúskemu zákonu o DPH ( pravdepodobne povinná registrácia na DPH v Rakúsku)

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    takže ked je to len dodanie tovaru, fa vystavím so slovenskou dph...ak by to bolo aj s montazou v rakusku, fa vystavím bez dph a musím sa v AT registrovat.....

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    tamara
    takže ked je to len dodanie tovaru, fa vystavím so slovenskou dph...ak by to bolo aj s montazou v rakusku, fa vystavím bez dph a musím sa v AT registrovat.....
    treba pozrieť rak. zákon, fa by bola vystavená s rak. DPH (v prípade registrácie).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.