Zavrieť

Porady

DP A

Ahojte, potrebovala by som poradiť s vyplnením DP zo závislej činnosti A-čko.
Takže mám r. 32 úhrn všetkých príjmov, r. 33 úhrn povinného poistného - na potvrdení o prájmoch je Poistné a príspevky (§ 5 ods. 8 zákona) celkom suma a pod tým je z toho poistné na verejné zdravotné poistenie, neviem, či tam mám zarátať celú sumu poistného? Potom na potvrdení má vyčíslený čiastkový ZD, kde je odrátané celé to poistné? Prosím o radu - súrne, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sybila3
    Ahojte, potrebovala by som poradiť s vyplnením DP zo závislej činnosti A-čko.
    Takže mám r. 32 úhrn všetkých príjmov, r. 33 úhrn povinného poistného - na potvrdení o prájmoch je Poistné a príspevky (§ 5 ods. 8 zákona) celkom suma a pod tým je z toho poistné na verejné zdravotné poistenie, neviem, či tam mám zarátať celú sumu poistného? Potom na potvrdení má vyčíslený čiastkový ZD, kde je odrátané celé to poistné? Prosím o radu - súrne, ďakujem.
    Máš zarátať celé poistenie, teda:
    riadok 32 úhrn príjmov
    riadok 33 úhrn poistného
    riadok 34 základ dane = ČZD na POtvrdení....

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    r 54 - r 62 mi vyšiel rozdiel - strhnuté preddavky boli o 5,- Sk menej uvádza sa aj taká malá suma na r. 64? dík

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    mne to u zamestnanca vyrátalo -6 Sk,ja som si myslela, že do 100 sa daň nedopláca,ale Olymp mu to stiahol z výplaty-ako to vlastne teda je?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    sklenkova
    mne to u zamestnanca vyrátalo -6 Sk,ja som si myslela, že do 100 sa daň nedopláca,ale Olymp mu to stiahol z výplaty-ako to vlastne teda je?
    Nie je to povinnosť, ale nie je to ani zakázané. A ak chce zamestnanec poukázať 2%, tak musí doplatiť daň, aj keby to bolo len 1,- Sk.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Prosím Vás, ešte ma napadlo, v decembri mal PN, zohľadňuje sa to niekde, alebo čo s tým? dík

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sybila3 Pozri príspevok
    Prosím Vás, ešte ma napadlo, v decembri mal PN, zohľadňuje sa to niekde, alebo čo s tým? dík

    V Daňovom priznaní sa to nezohľadňuje. Nie je to zdaniteľný príjem

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ja som sa len zľakla, aby som mu tam niečo nezabudla dať, takže má tam hrubý príjem, od toho som odrátala poistné, nezdaniteľnú časť na neho, vyšiel mi základ dane, z toho som vyrátala daň a odpočítala preddavky, vyšiel mi nedoplatok 5,- Sk. Je to dobre, ďakujem

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sybila3 Pozri príspevok
    Ja som sa len zľakla, aby som mu tam niečo nezabudla dať, takže má tam hrubý príjem, od toho som odrátala poistné, nezdaniteľnú časť na neho, vyšiel mi základ dane, z toho som vyrátala daň a odpočítala preddavky, vyšiel mi nedoplatok 5,- Sk. Je to dobre, ďakujem
    Pokiaľ si sa držala riadkov v DP tak by to malo byť v poriadku

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Držala som s riadkov a poučenia, mám na riadok 64 napísať daň na úhradu 5 Sk alebo sa tam píše 0?
    K DP sa prikladá aj potvrdenie od zamestnávateľa a počet príloh potom dám 1? dík
    Prosím píše sa tam taká malá suma? dík
    Naposledy upravil sybila3 : 21.02.07 at 13:32

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Môžete mi prosím napísať, či sa tam píše tých 5 sk alebo sa tam píše 0, díky.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sybila3 Pozri príspevok
    Držala som s riadkov a poučenia, mám na riadok 64 napísať daň na úhradu 5 Sk alebo sa tam píše 0?
    K DP sa prikladá aj potvrdenie od zamestnávateľa a počet príloh potom dám 1? dík
    Prosím píše sa tam taká malá suma? dík
    napíšeš tam 5,- Sk.

    K DP sa prikladá potvrdenie od zamestnávateľa

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Díky, lebo už to dnes chcem odovzdať, platiť by to nemal, tuším do 500,- sa daň neplatí? Alebo áno?
    A tú prílohu tam mám pricvaknúť, alebo len vložiť, aby sa nestratila? dík
    Naposledy upravil sybila3 : 22.02.07 at 10:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.