Zavrieť

Porady

Stánok na výstave v ČR a DPH

Ahojte všetci, poradí mi niekto:
Firma ide vystavovať na veľtrh do Českej republiky. U jednej pražskej firmy sme si objednali služby s tým súvisiace, t.j. registračný poplatok, prenájom plochy a prípojku elektriny. Táto nám vystavila zálohovú faktúru, ktorú sme uhradili a následne nám poslala riadnu faktúru, kde zaplatenú sumu rozpísala na základ dane a DPH. Nie je mi jasné, či nám to majú fakturovať bez DPH alebo s DPH. Pretože nevystavujeme v ČR prvýkrát a predtým sme mali faktúry (od inej českej firmy za tie isté služby) bez DPH. Šéf chce totiž po mne, aby som im napísala e-mail v tom duchu, že nám poslali nesprávnu faktúru s odvolaním sa na príslušné paragrafy. Vôbec sa mi nechce študovať český zákon o DPH, hoci by to malo byť to isté, čo u nás. Aspoň myslím. Dopredu dík za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Nolina Pozri príspevok
    Ahojte všetci, poradí mi niekto:
    Firma ide vystavovať na veľtrh do Českej republiky. U jednej pražskej firmy sme si objednali služby s tým súvisiace, t.j. registračný poplatok, prenájom plochy a prípojku elektriny. Táto nám vystavila zálohovú faktúru, ktorú sme uhradili a následne nám poslala riadnu faktúru, kde zaplatenú sumu rozpísala na základ dane a DPH. Nie je mi jasné, či nám to majú fakturovať bez DPH alebo s DPH. Pretože nevystavujeme v ČR prvýkrát a predtým sme mali faktúry (od inej českej firmy za tie isté služby) bez DPH. Šéf chce totiž po mne, aby som im napísala e-mail v tom duchu, že nám poslali nesprávnu faktúru s odvolaním sa na príslušné paragrafy. Vôbec sa mi nechce študovať český zákon o DPH, hoci by to malo byť to isté, čo u nás. Aspoň myslím. Dopredu dík za radu.
    Malo by to byť s českou DPH, §15/2, miesto dodania je česko.

    Stánok na výstave v ČR a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.