Zavrieť

Porady

Služobná cesta a DPH.

FO SZČO išla na služobnú cestu aj s jedným zamestnancom na Slovensku.
Jednu noc prespali na hoteli.
Bloček od hotela je vystavený na firmu majiteľa teda SZČO.
Je na nom ubytovanie, ranajky, parkovné a miestny poplatok.
Neviem, či môžem dať do nákladov tento bloček a nárokovať DPH z ubytovania , staravovania a parkovného.
Prosím poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Daduľa Pozri príspevok
    Prosím poradte mi niekto!
    Toto sa tu riešilo veľakrát, ak bude bloček súčasťou cestovného tak nie, ak sa zaúčtuje ako samostatný doklad, tak áno.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Prepáčte, že s tým otravujem, ale potrebujem sa uistiť.
    Keď mám faktúru zo ZAHRANIČNEJ služobnej cesty na ubytovanie, kde je uvedená naša firma ako odberateľ, môžem ju dať ako súčasť vyúčtovania cestovného 512 a celú sumu aj s DPH dať ako náklad, alebo FA musím dať samostatne a účtovať na 518 a DPH refundovať? (Fa sú platené v hot. alebo firemnou VISA)
    - teraz účtujem hotel v hot: 512/365, preplatím spoločníkovi 365/211
    - hotel na kartu: 512/325, úhrada 325/221

    Bločky za zahraničné PHM - služobné vozidlo (hradené firemnou VISA), keď sú priložené k vyúčtovaní cestovného, tiež nemusím DPH refundovať? (účtujem 501/325, úhrada VISA 325/221)
    Nejedná sa o vysoké sumy, máme len pár SC do roka..

    Hľadal som i v iných témach, ale nie som si istá, ako to mám spraviť... Poraďte mi prosím!

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    witch Pozri príspevok
    Prepáčte, že s tým otravujem, ale potrebujem sa uistiť.
    Keď mám faktúru zo ZAHRANIČNEJ služobnej cesty na ubytovanie, kde je uvedená naša firma ako odberateľ, môžem ju dať ako súčasť vyúčtovania cestovného 512 a celú sumu aj s DPH dať ako náklad, alebo FA musím dať samostatne a účtovať na 518 a DPH refundovať? (Fa sú platené v hot. alebo firemnou VISA)
    - teraz účtujem hotel v hot: 512/365, preplatím spoločníkovi 365/211
    - hotel na kartu: 512/325, úhrada 325/221

    Bločky za zahraničné PHM - služobné vozidlo (hradené firemnou VISA), keď sú priložené k vyúčtovaní cestovného, tiež nemusím DPH refundovať? (účtujem 501/325, úhrada VISA 325/221)
    Nejedná sa o vysoké sumy, máme len pár SC do roka..

    Hľadal som i v iných témach, ale nie som si istá, ako to mám spraviť... Poraďte mi prosím!
    posúvam - vyjadrí sa niekto prosím?

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Mám odpoveď zo školenia o DzP. Fa vystavená za ubytovanie na firmu aj keď platená zamestnancom na mieste (v zahr.) rozhodne zaúčtovať ako službu, žiadať refundáciu DPH. Bolo povedané, že budú - sú snahy odbremeniť čo najviac rozpočet SR tak, aby si daňovníci žiadali DPH vrátiť zo štátov EU. Samozrejme aj PHL, daňovým nákladom sa DPH stane až keby štát v EU zamietol refundáciu.

    Služobná cesta a DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.