Zavrieť

Porady

faktúra 12/05 uhradená 01/06

prosím o radu,
od roku 2005 som účtovala v sústave JU a neuplatňovala si výdavky percontom z príjmu. Za rok 2006 po zvýšení na 40% som chcela túto možnosť využiť, ale dozvedela som sa, že keďže faktúru za 12/05 som mala uhradenú až v 01/06 musela by som najskôr podať opravné daňové priznanie za rok 2005. Je to skutočne tak? Ak áno, ako to spraviť, aby som si paušál mohla uplatniť za rok 2007, keďže každú faktúru v decembri mám uhradenú až v januári nasledujúci rok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Klaudi Pozri príspevok
    prosím o radu,
    od roku 2005 som účtovala v sústave JU a neuplatňovala si výdavky percontom z príjmu. Za rok 2006 po zvýšení na 40% som chcela túto možnosť využiť, ale dozvedela som sa, že keďže faktúru za 12/05 som mala uhradenú až v 01/06 musela by som najskôr podať opravné daňové priznanie za rok 2005. Je to skutočne tak? Ak áno, ako to spraviť, aby som si paušál mohla uplatniť za rok 2007, keďže každú faktúru v decembri mám uhradenú až v januári nasledujúci rok.
    Dáš ju do príjmu v roku, ktorého sa týka teda tú z roku 2006, i keď je uhradená až v januári 2007, dáš do príjmu v DP za rok 2006. Je to iba pri prechode z vedenia účtovníctva na paušálne výdavky, alebo naopak. Potom už dávaš do príjmu len to, čo máš skutočne zaplatené v tom roku.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Pre potechu Klaudii ešte dodávam, že to isté sa týka aj záväzkov za rok 2006
    uhradených v r. 2007, čiže si navyšuješ nielen príjmy, ale aj výdavky.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Pre úplnosť dodávam, že v DP typu B pri prechode z JÚ na paušál alebo späť sa pohľadávky a záväzky neuhradené do konca zdaňovacieho obdobia uvádzajú na riadkoch 40 a 41.

    Klaudi je offline (nepripojený) Klaudi

    Klaudi
    ďakujem veľmi pekne za radu, idem sa pustiť do tých paušálnych výdavkov,nech mám to daňové priznanie za sebou

    faktúra 12/05 uhradená 01/06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.