Zavrieť

Porady

dovolenka

Poprosím o radu koľko a či vôbec je nárok na dovolenku pri skrátenom pracovnom čase - 3 hodiny denne - 15 hodín týždenne. Ďakujem.
Naposledy upravil memsahib : 20.01.05 at 19:43 Dôvod: zlé zaradenie témy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ak mam zamestnanca, ktory cely r.2004 bol zamestnany na kratsí prac.cas, tak, ze:
    Kazdy tyzden odpracoval 2 hodiny, t.j. mesacne 8 hodin. Na kolko hodin dovolenky ma nárok?

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Ak má kratší pracovný úväzok má nárok na alikvotný počet dní v rosahu hodín ako pracovný čas. Čiže ak má prac.čas 3 hodiny, l deň dovolenky = 3 hodiny.
    Ja dovolenku počítam v dňoch a priemer sa vynásobí počtom hodín na ktoré ma úväzok

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ako vypocitam narok na dovolenku pri takomto zamestnancovi, prosim o konkretny postup, ja tomu akosi stale nechapem
    misurka
    Ak mam zamestnanca, ktory cely r.2004 bol zamestnany na kratsí prac.cas, tak, ze:
    Kazdy tyzden odpracoval 2 hodiny, t.j. mesacne 8 hodin. Na kolko hodin dovolenky ma nárok?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Jeho narok bude 25 dní dovolenky po 2 hodiny, alebo inak?
    misurka
    Ak mam zamestnanca, ktory cely r.2004 bol zamestnany na kratsí prac.cas, tak, ze:
    Kazdy tyzden odpracoval 2 hodiny, t.j. mesacne 8 hodin. Na kolko hodin dovolenky ma nárok?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    misurka
    Jeho narok bude 25 dní dovolenky po 2 hodiny, alebo inak?
    Misurka veľmi rada by som Ti poradila, mám takých zamestnancov s kratším pr. časom ale nie 8 hodín mesačne. U svojich robím tak, že ak robí 3 hodiny denne, tak deň dovolenky je 3 hodiny a nárok podľa veku 20 al. 25 dní, ale v Tvojom prípade je asi diskutabilné či vôbec bude mať nárok na dovolenku, keď podľa § 105 ZP nemá odpracovaných 60 dní v roku. Myslím že nie. Nebude sa vzťahovať na neho že za každých 22 odpracovaných dní jedna 1/12 dovolenky v kalendár. roku...

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Jarka dakujem aspon za ochotu!!!
    Nemate niekto takehoto zamestnanca????
    Jara
    Misurka veľmi rada by som Ti poradila, mám takých zamestnancov s kratším pr. časom ale nie 8 hodín mesačne. U svojich robím tak, že ak robí 3 hodiny denne, tak deň dovolenky je 3 hodiny a nárok podľa veku 20 al. 25 dní, ale v Tvojom prípade je asi diskutabilné či vôbec bude mať nárok na dovolenku, keď podľa § 105 ZP nemá odpracovaných 60 dní v roku. Myslím že nie. Nebude sa vzťahovať na neho že za každých 22 odpracovaných dní jedna 1/12 dovolenky v kalendár. roku...

    Reny je offline (nepripojený) Reny

    Reny
    misurka
    Jarka dakujem aspon za ochotu!!!
    Nemate niekto takehoto zamestnanca????
    Súhlasím S Jarou, ale robí sa to tak pri rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase Je dôležité vedieť, či tie dve hodiny vykoná v jeden deň v týždni, alebo chodí viac dní v týždni. Predpokladajme, že odpracuje 2 hodiny týždenne v ktorýkoľvek jeden deň v týždni, v tom prípade, ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas. Výpočet nároku dovolenky bude nasledovný:

    Je potrebné zistiť priemerný počet pracovných dní pripadajúcich v kalendárnom roku na jeden týždeň. Tento počet sa vynásobí počtom týždňov - výmerov dovolenky, na ktorú má zemestnanec nárok a výsledok je celkový počet pracovných dní, ktorý zamestnancovi prislúcha z titilu dovolenky. Používa sa tento vzorec:

    X:Y=Z Z.V=N

    X= počet pracovných zmien, ktoré pripadajú na zamestnanca v kalendárnom roku
    ( ak 2 hod týždenne odpracované v 1 deň, tak za 12 mesiacov napr.48 zmien
    Y=počet týždňov v kalendárnom roku ( 52)

    Z= výsledok, ktorý určuje, koľko pracovných dní pripadá priemerne na 1 týždeň ( tiež
    na týždeň dovolenky)
    V= výmera dovolenky v týždňoch ( 4 alebo 5, príp.5 a 6 vo verejnej a štátnej službe)

    N= počet dní dovolenky, na ktorú má nárok, čiže:

    48( zmien):52( týždňov v roku)=0,92 0,92*5( týždňov nároku dovolenky) =4,6 = 5 dní dovolenky.

    Dúfam, že si z toho vyšla Misurka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.