Zavrieť

Porady

Odpisy

Dumám nad zaradením
dodávka a montáž kabeláže a pob.ústredne
zaradila som do skupiny 1-21 32.20.20
odpisujem 4 roky

ale kde mám zaradiť výkopové práce pre tel. kábel
k stavbe alebo k ústredni????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Ja by som to dala buď k ústredni, alebo ak to nie je vysoká suma tak na služby 518.
    80% druhé, 20% prvé.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ešte by som chcela vedieť či stavba + oplotenie+prístupové cesty na každé je samostatné stav. povolenie možem dať na jednu kartu a odpisovať všetko spolu alebo rozčleniť a každé zvlášť. Fakturované nám to bolo spoločne, pretože to robila 1 firma a nie je v mojich silách to rozčleniť.
    Monika Kováčová
    prosím, rozmýšľam...

    tu je odpoveď profesionála andreja_rv
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=106

    rozmýšľam ďalej...a hľadám
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 17.03.07 at 08:56

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Pred tromi rokmi sme kupovali nehnuteľnosť kde som po konzultácii s našim audítorom samostatne členila budovu ( stavby, 4. odp. skupina ), oplotenie ( 3. odp. skupina ), cesta ( spevnené plochy, 4. odp. skupina ), pozemky
    ( neodpisovaný ).
    Monika Kováčová
    Takže, z toho čo som našla mi vychádzajú rôzne odpisové skupiny. Budeš musieť nájsť silu a rozčleniť faktúru.... Ešte budem rozmýšľať...
    Monika Kováčová
    Janka P Pozri príspevok
    Pred tromi rokmi sme kupovali nehnuteľnosť kde som po konzultácii s našim audítorom samostatne členila budovu ( stavby, 4. odp. skupina ), oplotenie ( 3. odp. skupina ), cesta ( spevnené plochy, 4. odp. skupina ), pozemky
    ( neodpisovaný ).
    Presne k tomuto som sa dopátrala po hľadaní na porade...

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Pri oceňovaní jednotlivých častí nehnuteľnosti Ti môže pomôcť aj súdnoznalecký posudok a list vlastníctva.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    ermon Pozri príspevok
    Takže, z toho čo som našla mi vychádzajú rôzne odpisové skupiny. Budeš musieť nájsť silu a rozčleniť faktúru.... Ešte budem rozmýšľať...
    Ďakujem za odpovede idem na to.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    karpis Pozri príspevok
    Ešte by som chcela vedieť či stavba + oplotenie+prístupové cesty na každé je samostatné stav. povolenie možem dať na jednu kartu a odpisovať všetko spolu alebo rozčleniť a každé zvlášť. Fakturované nám to bolo spoločne, pretože to robila 1 firma a nie je v mojich silách to rozčleniť.
    Stavba 4.0S - stav. povolenie
    Oplotenie 3.OS - stav.povolenie, ohlásenie MU
    Prístupové cesty - 3.OS, resp. sa môže zaradiť do 4.0S spolu s budovou, budú tvoriť jeden funkčný celok, tento variant sa mi zdá lepší, keďže sa jedná o stavbu

    ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

    ejka2403
    Pri zaradení majetku do evidencie, som ho začala rovnomerne odpisovať. Musím majetok odpisovať celé 4 roky? Ak mi v druhom roku odpisovania klesne zostatková cena pod 30000,- Sk, memôžem ho odpísať hneď v tomto druhom roku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ejka2403 Pozri príspevok
    Pri zaradení majetku do evidencie, som ho začala rovnomerne odpisovať. Musím majetok odpisovať celé 4 roky? Ak mi v druhom roku odpisovania klesne zostatková cena pod 30000,- Sk, memôžem ho odpísať hneď v tomto druhom roku?
    Majetok zaradený do 1.OS s dobou odpisovania 4 roky, nemôžeme odpísať skôr.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ejka2403 Pozri príspevok
    Pri zaradení majetku do evidencie, som ho začala rovnomerne odpisovať. Musím majetok odpisovať celé 4 roky? Ak mi v druhom roku odpisovania klesne zostatková cena pod 30000,- Sk, memôžem ho odpísať hneď v tomto druhom roku?
    Boli časy, boli ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.