Zavrieť

Porady

Evidenzia zakaziek (sluzby)

Dobry den,
nasa firma posoby v oblasti sluzieb. Potreboval by som poradit s evidenciou zakaziek. Ide o male zakazky napr. malovanie bytu, oprava dveri a pod. Od zakaznika mame podpisanu objednavku. Po skonceni zakazky preberieme celu sumu. Fakturu posielame nasledne postou. Zistil som ze by nam zakaznik mal podpisat niaky protokol. Alebo niaky doklad? Neviete ako ma vyzerat. Aky by mal byt postup evidencie zakaziek. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    nejaký vzor je aj v tejto téme
    http://www.porada.sk/t11131-preberac...o-uivania.html
    alebo priamo na zápisnicu:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=300335&postcount=8
    my ako firma odovzdávame terasy a iné veci..
    máme napísanú jednoduchú zápisnicu o odovzdaní a prevzatí diela
    medzi zákazníkom a nami..
    dňa toho a toho... predmet odovzdania ..miesto odovzdania
    ktorú so zákazníkom pri odovzdaní diela podpíšeme
    on tam dopíše prípadné svoje výhrady...je tam uvedená záručná doba
    a podpisy..nič zložitého
    Naposledy upravil Hlinkovx : 21.03.07 at 10:37
    zápis.jpg  

    Obo je offline (nepripojený) Obo

    Obo
    Zaujima ma este sposob evidencie v uctovnictve. Mam za mesiac vyhotovit niaky zoznam zakaziek. Alebo viest niaku knihu. Staci iba vystavit fakturu a ziadnu podruznu evidenciu viest?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Obo Pozri príspevok
    Zaujima ma este sposob evidencie v uctovnictve. Mam za mesiac vyhotovit niaky zoznam zakaziek. Alebo viest niaku knihu. Staci iba vystavit fakturu a ziadnu podruznu evidenciu viest?
    Určite musíš viesť nejakú evidenciu, prvá evidencia je - kniha odoslaných faktúr, kde zapíšeš faktúru, ktorú vystavíš. Ďalšími nejakými evidenciami sú knihy došlých faktúr, knihy majetku, kniha pokladnice...Musíš si predsa niekde evidovať svoje záväzky a svoje pohľadávky. V prípade paušálnych výdavkov musíš viesť knihu pohľadávok, evidenciu platieb do poisťovní. A myslím, že to nie sú podružné evidencie, ale podstatné evidencie.

    Evidenzia zakaziek (sluzby)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.