Zavrieť

Porady

Odpisy - zriaďov.naklady

- prosím vás, sú zriadďovacie náklady zaradené v nejakej odpis. skupine?
Ak áno, kde to najdem...prešla som si zákon a tam sa píše, že musia byť odpísane do piatich rokov, ale v odpis. skup. som ich nenašla.

A ešte otázka, ak je s.r.o. zapís. v OR 20.12.06 -zriad. naklady boli s dátumom pred 20.12., ale jeden doklad mám s 21.12.06...môžem zaučt. zriad. náklady s dátumom 21.12.06, aby som k tomu dala, aj ten toklad s 21.12.06 - právne služby.Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Zriaďovacie náklady môžeš jednotlivo účtovať v triede 5.. a ak presiahnú sumu 50 000,- Sk a vieš, že ďalšie už nebudú jednou sumou ich aktivuj 041/623, preveď 011/041. Môžeš to urobiť k dátumu, kedy máš posledný doklad, ale aj k poslednému dátumu daného mesiaca v ktorom posledný doklad bol. Odpisujú sa, tak ako si uviedla, najneskôr do 5-tich rokov.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Janka P Pozri príspevok
    Zriaďovacie náklady môžeš jednotlivo účtovať v triede 5.. a ak presiahnú sumu 50 000,- Sk a vieš, že ďalšie už nebudú jednou sumou ich aktivuj 041/623, preveď 011/041. Môžeš to urobiť k dátumu, kedy máš posledný doklad, ale aj k poslednému dátumu daného mesiaca v ktorom posledný doklad bol. Odpisujú sa, tak ako si uviedla, najneskôr do 5-tich rokov.
    Zaradím na 011 (výške 65tis Sk) a akým spôsobom odpisovať? Celkovú výška zriaďovacích nákladov podeliť 5? V akej výške zaúčtovať odpis a predkontácia?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mariannak Pozri príspevok
    Zaradím na 011 (výške 65tis Sk) a akým spôsobom odpisovať? Celkovú výška zriaďovacích nákladov podeliť 5? V akej výške zaúčtovať odpis a predkontácia?
    Predkontácia 551/071 odpis
    Po 5 rokoch vyradenie 071/011

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mariannak Pozri príspevok
    Ďakujem za predkontáciu. A odpis vo výške 1/5?
    Ak rovnomerne tak áno.

    Hena65 je offline (nepripojený) Hena65

    Hena65
    Ak chcem ZO ako mám postupovať?

    Ja som si zaradila v inter.smerniciach, že prvý odpis urobím v r.2007, nakoľko fy bude máť ( - ) HV.
    Je to dobré?

    Hena65 je offline (nepripojený) Hena65

    Hena65
    ešte som zabudla ja som vypočítala ZO podľa odpis.skupiny 1. na 4r....asi to nie je dobré podľa toho, čo ste písali...neviem ako to mám odpisovať , ak nechcem použiť RO.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pre mariannak a hena65
    Odpisy zriaďovacích výdavkov alebo softvéru sa vypočítajú na mesačnej báze, nie ročnej. Treba preto rozhodnúť koľko mesiacov sa bude odpisovať (max 5 rokov = 60 mesiacov), vypočítať mesačný odpis a ten účtovať. V tomto prípade nemožno prerušiť odpisy. Odpisovať sa začína v mesiaci zaradenia alebo v nasledujúpcom mesiaci.
    Právne služby súviseli so vznikom spoločnosti? Ak nie, sú bežným nákladom.

    Hena65 je offline (nepripojený) Hena65

    Hena65
    Koňo ....skôr som nemohla odpísať, ale áno súvisia so vznikom spoločnosti.inak dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.