Zavrieť

Porady

Danove priznanie -prijem v Irskej republike

Dobry den,

Potrebovala by som poradit. Stale vaham, ci mam alebo nemam podat danove priznanie za dan z prijmu za rok 2006. Cely rok 2006 som odpracovala v
Irskej republike, cize splnila som podmienku,ze som sa viac ako 183 dni
zdrziavala v Irsku, hoci trvaly pobyt mam na SR. Radim sa teda medzi
danovnikov s OBMEDZENOU danovou povinnostou a teda irskym rezidentom?
Treba slovensky DU informovat danovym tlacivom P60 alebo iba nejakou
deklaraciou o irskej rezidencii, pokial nebudem podavat danove priznanie?
Nie som si ista, ci nie som danovnikom s NEOBMEDZENOU danovou povinnostou(kedy sa podava danove priznanie),
nakolko mam stale trvaly pobyt na uzemi SR, ale zijem, byvam a pracujem v
Irskej Republike, platim dan aj poistenie za irske auto, byvam cely rok 2006 v Irsku.
Ako doklad by som vedela predlozit P60, kontrakt, vyplatne pasky, vedenie
uctu s pravidelnym prijmom, ci zmluvy s insurance company, ci mozno aj
papier o irskej rezidenci, ale ten si este musim len vybavit na danovom
urade v Dubline.
Vedeli by ste mi poradit?
Dakujem za radu vopred )

Petra
PS Mozno som pridala prispevok do nespravnej rubriky,ale nevedela som najst,kde sa pridavaju prispevky, kedze som cersvto zeregistovany uzivatel, dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jednoduchá logika. Pýtaš sa na daň z príjmov, tak to zadám do sekcie dane z príjmov.
    Dakujem za odpoved, v podstate prave na tom blogu som bola uz predtym a nejako som sa nemohla z toho "vymotat",nebola som si na zaklade toho prispevku ista, ci som danovnik s obmedzenou alebo neobmedzenou povinnostou.
    Kedze pise sa tam tato veta: "Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku."
    JA STALE MAM A MALA SOM ZA R.2006 TRVALY POBYT NA SR.
    ALE NA DRUHEJ STRANE, PRACUJEM V IRSKEJ REP. CELY ROK 2006 A JE TO STREDISKO MOJICH ZIVOTNYCH ZAUJMOV MOMENTALNE A OBVYKLE SA STALE ZDRZIAVAM TU, V IRSKU, TAK BY SOM SA SKOR PRIKLANALA NA STRANU S OBMEDZENOU DAN. POVINNOSTOU A TEDA NEMUSIM PODAT Z AMIN.ROK DANOVE. SPRAVNE?
    DAKUJEM VAM ESTE RAZ, PETRA
    Prepacte, ale rada by som presunula tento prispevok do sekcie " dane z prijmov" , ale nie som velmi technicky zdatna. Viem, ze som to podala zle, ale neviem to teraz tranfernut, ak sa to vobec da, do spravnej rubriky, sorry
    Monika Kováčová
    dva krát zadaná otázka!

    Pokiaľ nemáš doklad o daňovej rezidencii v Írsku, si rezidentom SR... Predlož doklad z fin. úradu v Írsku, že si daňovým rezidentom Írska, a máš vystaráno. Inak podaj DP na Slovensku.


    PS: tlačidlom nahlás môžeš požiadať admina o prehodenie tvojej otázky

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Petrairsko Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, v podstate prave na tom blogu som bola uz predtym a nejako som sa nemohla z toho "vymotat",nebola som si na zaklade toho prispevku ista, ci som danovnik s obmedzenou alebo neobmedzenou povinnostou.
    Kedze pise sa tam tato veta: "Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku."
    JA STALE MAM A MALA SOM ZA R.2006 TRVALY POBYT NA SR.
    ALE NA DRUHEJ STRANE, PRACUJEM V IRSKEJ REP. CELY ROK 2006 A JE TO STREDISKO MOJICH ZIVOTNYCH ZAUJMOV MOMENTALNE A OBVYKLE SA STALE ZDRZIAVAM TU, V IRSKU, TAK BY SOM SA SKOR PRIKLANALA NA STRANU S OBMEDZENOU DAN. POVINNOSTOU A TEDA NEMUSIM PODAT Z AMIN.ROK DANOVE. SPRAVNE?
    DAKUJEM VAM ESTE RAZ, PETRA
    Na blogu píšem:

    "Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku. V zásade by ste preto mali podávať na Slovensku daňové priznanie a v ňom by ste mali uviesť aj príjmy v zahraničí.

    Píšem "v zásade", lebo to nie je vždy tak. Ak ste príjem dosiahli v krajine, s ktorou má Slovensko uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, je možné, že nebudete musieť podávať..."

    Dúfal som, že ten článok je dostatočne "blbuvzdorný" ale ako vidno...

    Danove priznanie -prijem v Irskej republike

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.