Zavrieť

Porady

Preddavky na dan z prijmu PO

Ahojte,mohol by mi prosim niekto poradit ohladom platenia preddavkov na dan z prijmu PO. Nasa spolocnost v tomto roku t.j. v roku 2007 podava druhykrat danove priznanie z prijmu PO. Prvykrat to bolo za zdanovacie obdobie 2005 s tym, ze spolocnost v roku 2005 nemala ziadne naklady ani vynosy, vzhladom k tomu, ze bola zalozena v decembri roku 2005. V tomto roku t.j. v roku 2007 podavame druhykrat danove priznanie s tym, ze mame danovu povinnost a vznikla nam aj povinnost platit preddavky na dan (dan = 200.000). Chcem sa spytat kedy mam zaplatit prvy preddavok na dan vo vyske 50.000, ci to ma byt do 2.4.2007 alebo do konca juna? A este jedna otazocka. ZRF sa musi viest na osobitnom ucte alebo nie?Za kazdu odpoved mockrat DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    prvý preddavok zaplatíte až 30.06.2007 ale 30.4.2007 - vysporiadate preddavky za obdobie od 1.1. do 31.3.2007.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Aj ja by som mala otazočku. Platili sme v r. 2006 štvrťročne preddavky na dan za firmu. Kedze tento rok nam vysla strata tak správkyna dane mi pov.ze nemam davat ziadosť o zrušenie platenia preddavkov, ale mame ešte uhradiť preddavok za 1.štvrťrok 2007 a napisať si žiadosť o vrátenie preddavku.
    Ale ten preddavok za min.rok, co sme uhradzali v r. 2006 sa ma požiadať do konca marca 2007????

    Preddavky na dan z prijmu PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.