Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    zišli by sa stále...
    (:

    prepáč - ale čo potrebuješ? JU alebo PU, rok 2003 či 2004, tvorbu či použitie?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Tanenka
    Privítam akékoľvek info potrebné k odmenám. Ďakujem
    Tanenka, tak všeobecná otázka tu ešte asi na Porade ani nebola ... dávam ti prvenstvo za položenie najvšeobecnejšej otázky Porady

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Navrhujem , aby túto tému Richard premiestnil tam, kam logicky patrí - vedľa Humoroly do "Po Porade".

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    VLADAN !

    Vladan gratulujem, som rada, ze na svet sa rodí toľko múdrych ľudí, ktorý keď prišli do práce hneď všetko vedeli ! Ešte raz sklaniam hlbokú úctu

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Tanenka, pri všetkej úcte a bez urážky, ak chceš niečo o odmenách, nemôžeš predsa položiť otázku tak ako si ju položila ... veď na to ti človek ani odpovedať nemôže ... ak neviem, čo konkrétne sa pýtaš, tak ako mám odpovedať, hm? A fakt som ti chcela pomôcť ... no vidím, že asi som veľmi iniciatívna ... budem sa krotiť!

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    Niektorým veciam nerozumiem a práve s Tebou som sa rozprávala o odmenách, tak som len chcela akékoľvek info o nich, aby som tomu porozumela.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Tanenka, ozaj sa nehnevaj na Vladan. Ona sa snaží odpovedať vždy, keď je jasná otázka a určite aj viacerí "poraďáci". Len skús presnejšie vyšpecifikovať o čo Ti ide a môžeš si byť istá, že Ti radi odpovieme.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Tanenka-tie veci ktorým nerozumieš očísluj 1-10 a dostaneš 1-10 odpovedí.Keby sa niekto opýtal- nerozumiem účtovníctvu,poraďte čo viete- aké odpovede by si očakávala?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    v Tvojom prípade by som to nepísal, že ktorým veciam nerozumiem - ale napísal by som problém, ktorý potrebuješ riešiť.
    napr.: chceme do roku 2004 dať rezervu na odmeny, ktoré budú vyplatené v roku 2005 vo výške 750.000,- SK - otázka by mala znieť - čo všetko musím urobiť v účtovníctve?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Z dnešného školenia poznámka:

    Najprv si musíš vypracovať prémiový poriadok, ktorý schváli predstavenstvo spoločnosti a založí sa vo firme ako záväzná norma pre prideľovanie a výplatu odmien a prémií. V ňom sa určia pravidla odmeňovania vo firme.
    Predstavenstvo spoločnosti odsúhlasí nárok na odmeny za r.2004 v zmysle odkazu na schválený prémiový poriadok. Na základe toho zaúčtuješ rezervy na odmeny a prémie vrátane poistného (§ 20 ods.9).
    V rozhodnutí predstavenstva musí byť jednoznačne formulované, že sú to odmeny za rok 2004, ktoré budú vyplatené po schválení účtovnej závierky do .... V prípade, že by neboli finančné prostriedky na vyplatenie odmien v čase určenom v danom rozhodnutí, predstavenstvo môže vyplatenie ich nároku písomne predĺžiť napr.do 31.12.2005.
    Pozor na to, aby v prípade, že nebudú tieto odmeny vyplatené v termíne, podľa pôvodného rozhodnutia predstavenstva a finančné zdroje na ich výplatu (hoci aj fiktívny zostatok v pokladni) boli riadne v účtovníctve vykázané. Bude to treba riadne zdôvodniť.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Tanenka, niekto vie, ako treba odpovedať, niekto vie, ako sa treba pýtať.

    A niekto nevie nič.

    A na Vladan mi tu nesiahaj!

    Tanenka, potešili by ste ma, keby ste príspevok č.5 vymazali. Potom rád vymažem i ja tento.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 28.01.05 at 09:45

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.