Zavrieť

Porady

Nepriamy vývoz a DPH

Dobry den.
V Intrastate je znamy pojem nepriamy vyvoz (9/2), pod ktory sa zapisuje odoslanie tovaru napr. zberneho charakteru - na zberny kamion sa nalozi tovar pre viac statov tretych krajin aj EU, na ktore bolo male mnozstvo objednavok, a posle sa do zberneho skladu, v nasom pripade konsolidacny sklad v ČR. Z uctovneho hladiska mame odberatela Svajciara, prijemnca tovaru je USA, Canada, Israel, Grecko atd.... ale na CMR sa pise prijemca sklad v ČR. Oslobodzuje sa podla §43, ale ICDPH je svajciarske, CH....., v pripade EU prisl. ICDPH clens. statu. Sklad ČR potom posiela ten tovar dalej podla urcenia. Ako som uz spomenula v intrastate to je 9/2, hlasi sa to ako nepriamy vyvoz. V uctovnictve to figuruje ako odosielanie do EU, s ICDPH pre vyvozy alebo EU. Dost zlozite. Ma sa to potom v danovom priznani hlasit ako odosielanie do EU, kedze Zakon o DPH nepozna nepriamy vyvoz, a nenasla som tam nic o zbernych skladoch? Pomozte mi, prosim. Dakujem pekne vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nepriamy vývoz a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.