Zavrieť

Porady

DOŠLA FA Z ANGLICKA A DPH

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť? Prišla mi faktúra z Anglicka za školenie zamestnancov. Školenie sa uskutočnilo v Anglicku, a faktúru mi vystavili v librách vrátane DPH. Už to je aj zaplatené. Môžem si uplatniť nárok na odpočet na Slovensku, keďže služba bola poskytnutá v Anglicku?

Čiastočne potrebujem náklady na školenie prefakturovať slovenskej firme, ktorá je ako mi platcami DPH. Môžem im fakturovať aj DPH na toto školenie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Lienočka Pozri príspevok
    Ahojte, vedeli by ste mi poradiť? Prišla mi faktúra z Anglicka za školenie zamestnancov. Školenie sa uskutočnilo v Anglicku, a faktúru mi vystavili v librách vrátane DPH. Už to je aj zaplatené. Môžem si uplatniť nárok na odpočet na Slovensku, keďže služba bola poskytnutá v Anglicku?

    Čiastočne potrebujem náklady na školenie prefakturovať slovenskej firme, ktorá je ako mi platcami DPH. Môžem im fakturovať aj DPH na toto školenie?
    Ďakujem

    Nárok na odpočet si uplatniť na Slovensku nemôžeš práve z dôvodu, že služba bola poskytnutá v Anglicku a faktúra obsahuje aj anglickú DPH.

    Celá fakturovaná suma je tvojim nákladom. Refakturovať budeš aj s DPH anglickou, ktorá je vlastne tvojím nákladom. V stručnosti.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Služba bola dodaná v Anglicku, takže na vrátenie DPH nie je vôbec ani pomyslenie.

    Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

    Lienočka
    Ďakujem za rychlu odpoveď. Už len posledné ak môžete. Takže pri refakturácii nákladov za školenie nebudem uplatňovať slovenskú DPH?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Lienočka Pozri príspevok
    Ďakujem za rychlu odpoveď. Už len posledné ak môžete. Takže pri refakturácii nákladov za školenie nebudem uplatňovať slovenskú DPH?
    Podľa slov. zákona, keďže miesto dodania je iný čl. štát, to nie je predmetom dane.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nie je predmetom dane pri refakturácii slovenským dodávateľom slovenskému odberateľovi preto, že služba bola dodaná v Anglicku?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Paula Pozri príspevok
    Nie je predmetom dane pri refakturácii slovenským dodávateľom slovenskému odberateľovi preto, že služba bola dodaná v Anglicku?
    No ano, lebo ona sa má správať podľa § 9/4. t.j. akoby službu sama dodala, čo by znamenalo , že ona robila školenie v A a podľa § 15/4 miesto dodania takejto služby je tam, kde sa vykoná, teda v A.

    Ešte pozn. k príspevkom vyššie:
    Ten nárok na vrátenie ang. DPH by som uplne nezatratila pokial ide o vačšiu sumu a chce sa vám to riešiť cez Ang. Dú. U nich platí pravdepodobne rovnako princíp refundácie dane ako u nás.

    Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

    Lienočka
    Dakujem všetkým ktorí mi pomohli. Výška DPH zaplatená v Anglicku je cca 14000 korún, ale riešiť sa mi to nechce a ani na to nemám čas. Ešte raz DAKUJEM.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    ahojte aj ja poprosím o radu, sme platcovia dph, zamestnanci boli na školení v Londýne, priniesli faktúru vystavenú na firmu za ubytovanie s Anglickou DPH, keďže s tým nemám žiadne skúsenosti, môžem požiadať o vrátenie tejto DPH? kedy sa používa §55f?

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    osobne si myslim, ze v pripade ak splnas podmienky na odpocitanie dane (si platitelom na slovensku, neposkytujes sluzby, ktore su oslobodene od dph bez naroku na odpocitanie resp. koeficient, nie si osobou identifikovanou pre DPH v anglicku, neposkytujes sluzby v anglicku, ktore by evokovali povinnu registraciu v anglicku), tak potom za predpokladu, ze splnas pripadne specificke anglicke kriteria na vratenie dane (napriklad minimalna vyska dane na vratenie), poziadat o vratenie dane mozes.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    super ďakujem a ako zistím aká je minimálna výška dane na vrátenie z anglicka???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.