Zavrieť

Porady

DPH a ČR

Ahojte všetci na porade, budem Vám veľmi vďačná za každú dobrú radu.
Sme "s.r.o.", prišla nám faktúra z ČR na softwérový program. Faktúra bola vystavená bez DPh na sumu 20.000 SKK (nie CZK).
Chcem sa opýtať:
1. ako mám zaevidovať túto faktúru v knihe došlých FA, s DPH(dopočítať sama) alebo bez DPH tak,ako nám prišla
2. je potrebné urobiť súhrnný výkaz za 2.Q 2007? Prosím poraďte mi všetko ohľadom tejto DPH
3. môžem túto fa zaúčtovať ako 518AU/321AU?

Prajem krásny deň a ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Ahojte všetci na porade, budem Vám veľmi vďačná za každú dobrú radu.
    Sme "s.r.o.", prišla nám faktúra z ČR na softwérový program. Faktúra bola vystavená bez DPh na sumu 20.000 SKK (nie CZK).
    Chcem sa opýtať:
    1. ako mám zaevidovať túto faktúru v knihe došlých FA, s DPH(dopočítať sama) alebo bez DPH tak,ako nám prišla
    2. je potrebné urobiť súhrnný výkaz za 2.Q 2007? Prosím poraďte mi všetko ohľadom tejto DPH
    3. môžem túto fa zaúčtovať ako 518AU/321AU?

    Prajem krásny deň a ďakujem za pomoc.
    Do knihy DF zaeviduješ bez dph. Vykonáš samozdanenie. Súhrnný výkaz sa podáva iba za dodané plnenia a nie za prijaté. Účtovať môžeš na 518, odporúčam však viesť operatívnu evidenciu.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Môžeš mi bližšie popísať to samozdanenie? Nikdy som takýto príklad nemala takže nemám šajnu. Dík moc.papa

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Môžeš mi bližšie popísať to samozdanenie? Nikdy som takýto príklad nemala takže nemám šajnu. Dík moc.papa
    Musíš sama vyrátať dph aj na vstupe aj na výstupe, a uvádzať v daňovom priznaní na výstupe na riadku 01 (základ dph tých 20.000 spolu s ostatnými plneniami), 02 (dph 3800 spolu s dph na výstupe), 04 (základ dph) na riadku 16 uvádzaš iba dph (3800). Konečný efekt je nulový. Skús sa pozrieť na § 20,21,22,23 zákona o dane z pridanej hodnoty.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    a nemá to byť riadok 15 DP? Alebo sa softwer považuje za tovar?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lenka1979 Pozri príspevok
    a nemá to byť riadok 15 DP? Alebo sa softwer považuje za tovar?
    Na riadku sa uvádza dph z plnenia, pri ktorom došlo k inštalácii alebo montáži dodávateľom. (§ 69 ods. 2 až 4)

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    ďakujem veľmi pekne a ešte mi nevieš poradiť,keď už mi tak dobre radíš :-) ako si to nahodím v MRP PU?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lenka1979 Pozri príspevok
    ďakujem veľmi pekne a ešte mi nevieš poradiť,keď už mi tak dobre radíš :-) ako si to nahodím v MRP PU?
    Do knihy došlých faktúr nahodíš DF, a ako kód DPH si zvolíš 49. Potom riadne nahodíš sumu 20000 Sk a sadzbu DPH 19%. Program do učt.denníka zaúčtuje iba tých 20000 Sk, ale do dph započíta aj na vstupe aj na výstupe. Celková suma DF ti ostane 20000 SK.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Lenka 1979 skús si občas zalistovať v archíve. Čo sa týka mrp vo vyhľadávaní nájdeš témy aj ohľadom samozdanenia.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    ahoj Lenkak, keby mi to vtedy tak nesúrilo,tak sa ani nepýtam. Potrebovala som to vedieť čo najskôr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.