Zavrieť

Porady

zahraničný pokladničný blok a DPH

Ahojte, potrebovala by som súrne pomoc! Dneska naša firma kúpila betónovú miešačku v Maďarsku. Vystavili nám pokladničný blok s DPH. Chceli sme, aby nám vystavili blok bez DPH, (aby sme potom mohli spraviť samozdanenie) aj sme im dali kartičku o registrácií IČ DPH. Oni nám hovorili, že nemôžu vystaviť blok ani faktúru bez DPH. Že také ani neexistuje. Nevedela som ani ja presne, ako to všetko funguje, a že podľa ktorého zákona, tak nám vystavili doklad s DPH. Ako môžem vyžiadať naspäť DPH z Maďarska? Podľa ktorého zákona by som im mohla dokázať, že my majú vystaviť pokladničný blok (faktúru) bez DPH, keď je to naozaj tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    ... no to sú tí maďari... už sme ich tu mali, údajne majú registrácie pre DPH dve a to jednu len v Maďarsku a jednu vraj pre celú úniu. T.j., tí čo majú registráciu DPH len v Maďarsku, musia fakturovať s DPH, alebo čosi také, skúsim vyhľadať.

    adretti je offline (nepripojený) adretti

    adretti
    Díky, bolo by dobré, keby si niečo našiel, lebo som už úplne mimo. Ale inak pred mesiacom jedna tiež maďarská firma (platitel DPH) vystavila nám faktúru a to v pohode bez DPH. Iba sme im dali kartičku o IČ DPH a spravili nám faktúru, tak ako treba. (dúfam)

    zahraničný pokladničný blok a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.