Zavrieť

Porady

Reklamácia a odobratie dokladu

V roku 2006 sme kúpili kávovar vo firme Nay. Doklad z ERP sme zaúčtovali do nákladov a odviedli DPH. Pred mesiacom sa nám pokazil a preto sme ho reklamovali. Vada bola neodstrániteľná a preto nám vrátili peniaze. Túto reklamáciu sme si nemohli nárokovať bez originálu dokladu z ERP, ktorrý nám po ukončení reklamácie nevrátili, nedali nám ani storno dokladu a ani reklamačný protokol. Čo ja s tým teraz mám robiť. Majú právo na odobratie tohto pôvodného dokladu.Podľa môjho názoru nám mali dať storno doklad .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    V roku 2006 ste si uplatnili z nákupu kávovaru dańový výdavok, kt. ste si zaúčtovali na základe dokladu z ERP do daňových výdavkov.
    V roku 2007 by som žiadala o vystavenie dobropisu - opravy, kt. by som zaúčtovala ako storno dańových výdavkov. Spoločnosť nech si prefotí doklad z ERP a priloží si ho k danému dobropisu, a nech Vám vystaví k dobropisu VPD.

    Ak by ste im vydali doklad z ERP, nemali by ste čím preukázať dańový výdavok za rok 2006.

    Neviem, čo tým dokážu, že Vám zoberú doklad z ERP. Nemôžu predsa urobiť storno v pokladni v roku 2007, a priložiť si doklad o kúpe z roku 2006. Nech vystavia doklad o oprave z textom: Dobropisujem Vám doklad z ERP zo dňa ..... č...., nakoľko bol tovar vrátený na základe reklamácie. Reklamácia bola uznaná .....

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    No až také jednoduché to nie je. Jednoducho povedali, že ho potrebujú a viac sa so mnou nechceli baviť. Poslala som im aj email do BA, ale nedostala som zatial odpoved.
    Ja ani nemám na základe čoho zaúčtovať vrátené peniaze z reklamácie, ked nemám doklady.
    Nemali ste niekto takúto skúsenosť ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    betka Pozri príspevok
    V roku 2006 ste si uplatnili z nákupu kávovaru dańový výdavok, kt. ste si zaúčtovali na základe dokladu z ERP do daňových výdavkov.
    V roku 2007 by som žiadala o vystavenie dobropisu - opravy, kt. by som zaúčtovala ako storno dańových výdavkov. Spoločnosť nech si prefotí doklad z ERP a priloží si ho k danému dobropisu, a nech Vám vystaví k dobropisu VPD.

    Ak by ste im vydali doklad z ERP, nemali by ste čím preukázať dańový výdavok za rok 2006.

    Neviem, čo tým dokážu, že Vám zoberú doklad z ERP. Nemôžu predsa urobiť storno v pokladni v roku 2007, a priložiť si doklad o kúpe z roku 2006. Nech vystavia doklad o oprave z textom: Dobropisujem Vám doklad z ERP zo dňa ..... č...., nakoľko bol tovar vrátený na základe reklamácie. Reklamácia bola uznaná .....
    Súhlasím

    AdrianaA Pozri príspevok
    No až také jednoduché to nie je. Jednoducho povedali, že ho potrebujú a viac sa so mnou nechceli baviť. Poslala som im aj email do BA, ale nedostala som zatial odpoved.
    Ja ani nemám na základe čoho zaúčtovať vrátené peniaze z reklamácie, ked nemám doklady.
    Nemali ste niekto takúto skúsenosť ?

    V takýchto prípadoch si vyhotovím kópiu dokladu a vyznačím na ňom, že originál je u predajcu z dôvodu reklamácie, a priložím k tomu reklamačný protokol.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AdrianaA Pozri príspevok
    Reklamačný protokol mi tiež odmietli vydať. Vraj to potrebujú založiť.
    Keď s nimi nepochodíš, obráť sa na SOI. Alebo priamo im to pripomeň, že postupujú v rozpore so zákonom, a ak nie sú ochotný to dať na správnu mieru dáš to vedieť SOI. ČUduj sa svet aj veľké obchodné domy zvyčasjne ustúpia, ak počujú SOI (konečne).

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    smith Pozri príspevok
    Súhlasím




    V takýchto prípadoch si vyhotovím kópiu dokladu a vyznačím na ňom, že originál je u predajcu z dôvodu reklamácie, a priložím k tomu reklamačný protokol.
    A reklamačný protokol ti slúži ako daňový doklad ? V čase príjmu peňazí musím odviesť DPH. A na základe čoho ? Na základe reklamačného protokolu ? Mala by som mať dobropis alebo storno doklad.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AdrianaA Pozri príspevok
    A reklamačný protokol ti slúži ako daňový doklad ? V čase príjmu peňazí musím odviesť DPH. A na základe čoho ? Na základe reklamačného protokolu ? Mala by som mať dobropis alebo storno doklad.
    Samozrejme, keĎ dostanem peniaze naspäť tak žiadam aj doklad. Reklamačný protokol neslúži na odvod dph z vrátenej kupnej ceny.

    Reklamácia a odobratie dokladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.