Zavrieť

Porady

Práca v Anglicku a DP

Mam jeden problemik. Slovak pracoval v Anglicku od 24.6.2004 do 31.12.2004. To má napísané v riadnej pracovnej zmluve. Dovtedy pracoval na Slovensku a mal príjem zo závislej činnosti. Čiže musí podať daňové priznanie na Slovensku zo všetkých príjmov. Ale keďže bol v Anglicku viac ako 183 dní musí podať DP aj tam? Ak áno, aký je termín?
Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Anglickom som čítala a vyplýva mi y nej, že musí podať DP. Ale radšej sa poradím.
Usporiadat
GASTAN GASTAN

GASTAN je offline (nepripojený) GASTAN

Neviem ti odpovedat, ale dvojite zdanienie by ma zuajimalo tiez.

Zistila si o tom nieco ?


diik


--G
0 0
wiki wiki

wiki je offline (nepripojený) wiki

mna to tiez zaujima, lebo mam tiez tento problem a neviem ako postupovat. prosim vie niekto o tom nieco?
0 0
GASTAN GASTAN

GASTAN je offline (nepripojený) GASTAN

Snad nam Vela da feedback, ked to vycekuje.
Mna konkretne zaujima USA a Nemecko
0 0
vela vela

vela je offline (nepripojený) vela

Odpoved mi dali Anglicania. Anglicka firma vyzvala vsetkych Slovakov, ktori tam pracovali viac ako 183 dni, aby si podali DP na ich danovom urade. Takze teraz pockam na potvrdenie z anglickeho DU a podam DP iba zo slovenskych prijmov, samozrejme spomeniem tam aj prijem z Anglicka:-)
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja som to konečne pochopil, ano ak pracujte v zahraničí viac ako 183 dní tak na slovensku podávate daňové priznanie len s príjmov dosiahnutých v sr a daň si vysporiadavate v krajine kde ste robili tu danu dobu.
0 0
GASTAN GASTAN

GASTAN je offline (nepripojený) GASTAN

Ja mam este potom taku alternaciu, ze

co ked som v tej krajine, zkade je prijem (USA) VOBEC nebol ???
TNZ 0 dni v roku.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Vladimír Ozimý
ja som to konečne pochopil, ano ak pracujte v zahraničí viac ako 183 dní tak na slovensku podávate daňové priznanie len s príjmov dosiahnutých v sr a daň si vysporiadavate v krajine kde ste robili tu danu dobu.
Len v danovom priznani v SR treba spomenut tie prijmy zo zahranicia. A podla zmluvy o zamedzeni dvoj, zdanenia bud zahranicne prijmy vynat alebo si dan zaplatenu v zahranici zapocitat do danovej povinnosti vzniknutej v SR.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
draik
Len v danovom priznani v SR treba spomenut tie prijmy zo zahranicia. A podla zmluvy o zamedzeni dvoj, zdanenia bud zahranicne prijmy vynat alebo si dan zaplatenu v zahranici zapocitat do danovej povinnosti vzniknutej v SR.
Draik a nevies mi poradit ako je to z prijmom v ČR a dvojitom zdaneni? Musi si ratat nejaky koeficient, ked dovtedy dotycna, len studovala a bola asi mesiac nezamestnana?
Dakujem
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
A ked robis dlhsie ako 183 v zahranici nevysporiadavas dan tam? Ved podla zmluv si rezidentom toho statu. Ak je to menej vtedy ide o vynatia alebo zapocet.
0 0
afenka afenka

afenka je offline (nepripojený) afenka

Mna by zas zaujimalo ako to je s podanim DP na SR, ak sa tu nezdrzujem ani 4 mesiace pocas roka, ani tu nemam prijem. Prijem je len z Francuzska,kde podavam aj DP. Musim podat DP aj tu, aj ked by som tam uviedla vlastne len prijem zo zahranicia. Ako to potom spravit? Neviete niekto kde by som nasla zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia s Francuzskom? Cas bezi, tak mi prosim niekto poradte.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
pozri tu

http://www.akont.sk/dp_zmluvy_templa...francuzsko.htm

ale podla mna je to v zmluve tak že príjmy ak maš zavislu činnosť vo francuzsku zdanujes len tam....
0 0
Petronella Petronella

Petronella je offline (nepripojený) Petronella

strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac
Vladimir, vies mi prosim poradit aj kde presne mam uvadzat ten prijem zo zahranicia (v ktorom riadku). Ja mam taky specialny problem, robim v Rakusku, mam tam aj prechodny pobyt, ale vykonavala som umelecku cinnost na dohodu na Slovensku. Cize musim podat DP v SR, pricom musim dolozit cestne prehlasenie o pijmoch v zahranici. Vopred pekne dakujem!
0 0
GASTAN GASTAN

GASTAN je offline (nepripojený) GASTAN

draik
Len v danovom priznani v SR treba spomenut tie prijmy zo zahranicia. A podla zmluvy o zamedzeni dvoj, zdanenia bud zahranicne prijmy vynat alebo si dan zaplatenu v zahranici zapocitat do danovej povinnosti vzniknutej v SR.
Aj som cital zakon ale nechapem tuto cast:
bude vynaty (co to znamena vynaty - to akoze sa to nebude ratat do danoveho zakladu?)
alebo zapocitany do danovej povinnosti (to akoze to zvysi zaklad dane platenej na slovensku?)
0 0
GASTAN GASTAN

GASTAN je offline (nepripojený) GASTAN

O com je vlasne v kocke zakon o dvojitom zdaneni ?

Ze dan platim tam, kde som vacsinu casu ? Je jedno zkadial su zdroje ?
Alebo sa to ani neda takto jednoducho popisat ?
0 0
Petronella Petronella

Petronella je offline (nepripojený) Petronella

strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac
Je to individualne podla statu. Zalezi to co je v zmluve o dvojitom zdaneni medzi jednotlivymi statmi..........http://www.akont.sk/dp_zmluvy.php
0 0
GASTAN GASTAN

GASTAN je offline (nepripojený) GASTAN

Heh a ja som si myslel, ze su fsetky zhruba rovnake.

Dokonca som mal pocit (USA) ze je volitelne, kde si to budem uplatnovat (boli tam take formulacie ze "moze"
0 0
schade1 schade1

schade1 je offline (nepripojený) schade1

Aj ja mam podobny problem, tyka sa to prace v Taliansku. Ako urobit danove priznanie ak cast roka pracoval v zahranici t. j. od 01.01. - 31.01.05, potom do jula bol nezamestnany a od jula presiel na zivnost. Zararadit do danoveho priznania aj prijem z Talianska ak ten uz bol zdaneny?
Vie mi niekto poradit? Prosim.....surne....dakujem
0 0
schade1 schade1

schade1 je offline (nepripojený) schade1

Aj ja mam podobny problem, tyka sa to prace v Taliansku. Ako urobit danove priznanie ak cast roka pracoval v zahranici t. j. od 01.01. - 31.03.05, potom do jula bol nezamestnany a od jula presiel na zivnost. Zararadit do danoveho priznania aj prijem z Talianska ak ten uz bol zdaneny?
Vie mi niekto poradit? Prosim.....surne....dakujem
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Mal by podať DP v Taliansku, následne dostane potvrdenie o zaplatení dane.
Následne k 31.03.2005 podá DP na Slovensku, kde si započíta daň zaplatenú v Taliansku.
Myslím, že z "talianskej" dane mu niečo vrátia. Ohľadom presnejších info nech kontaktuje zastupiteľské orgány - veľvyslanectvo, konzulát alebo niečo podobné.
0 0
ivetas ivetas

ivetas je offline (nepripojený) ivetas

Zdravim, takze ak som to spravne pochopila, ak niekto pracoval viac ako 183 dni v zahranici, DP podava v danej krajine a nie u nas. Ale ako to mam spomenut v tom danovom priznani????? To mi nie je celkom jasne. Vie mi v tom dakto pomoct?????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať