Zavrieť

Porady

SF a stravné lístky

Vie mi niekto poradiť ako sa uskutočňuje povinný príspevok zamestnancom na stravné lístky. Viem, že sa to účtuje 472/213, ale neviem presne povinné percento zo SF a či len zo 45 %. Ďakujem Alebo aspoň prosím o radu, kde to môžem hľadať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Slávka33 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť ako sa uskutočňuje povinný príspevok zamestnancom na stravné lístky. Viem, že sa to účtuje 472/213, ale neviem presne povinné percento zo SF a či len zo 45 %. Ďakujem Alebo aspoň prosím o radu, kde to môžem hľadať.
    Minimálny príspevok zo SF je zákonom určený len globálne - 30% tvorby SF.
    Individuálne na 1 stravný lístok sa príspevok určí podľa sumy, ktorá sa v SF nachádza a podľa počtu zamestnancov - tak aby pre každého vyšla rovnaká čiastka.

    Slávka33 je offline (nepripojený) Slávka33

    Slávka33
    Ďakujem, čiže je na zamestnávateľovi koľko prispeje?Lebo som sa stretla aj s tým, že zamestnávateľ neprispieva z tohto fondu nič a suma sa tam len kumuluje. Je to správne, keď sa tak rozhodne?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Slávka33 Pozri príspevok
    Ďakujem, čiže je na zamestnávateľovi koľko prispeje?Lebo som sa stretla aj s tým, že zamestnávateľ neprispieva z tohto fondu nič a suma sa tam len kumuluje. Je to správne, keď sa tak rozhodne?
    Ak sa pýtate, či je správne kumulovať prostriedky SF, tak to správne nie je. Ak je povinná tvorba daňovým výdavkom a vychádza zo zákona, podľa zákona by sa mal SF aj čerpať. A zákon o SF nehovorí o kumulovaní prostriedkov.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    a ak sa SF necerpa, moze jeho tvorbu danovy kontrolor povazovat za neopravnenu a vyhodi vam ho zo zakladu dane

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    martinez Pozri príspevok
    a ak sa SF necerpa, moze jeho tvorbu danovy kontrolor povazovat za neopravnenu a vyhodi vam ho zo zakladu dane
    ... prečo? tvoriť SF je zákonná povinnosť (rovnako ako jeho čerpanie); dôvodom nečerpania SF je často jeho nízka tvorba...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    martinez Pozri príspevok
    a ak sa SF necerpa, moze jeho tvorbu danovy kontrolor povazovat za neopravnenu a vyhodi vam ho zo zakladu dane
    SF sa tvorí za istým účelom. Preukázanie jeho čerpania v súlade s týmto účelom je povinnosťou dańového subjektu, aby obhájil tvorbu SF ako dańového výdavku.

    mrne je offline (nepripojený) mrne

    snažím sa každý deň usmievať:o)) ...viac mrne
    ahojte, chcela by som sa opytať, aké sú zákonné pravidlá a podmienky na poskytovanie stravných lístkov zamestnancom.kto má na ne nárok?
    sme spoločnosť - hotel s reštauráciou, závodným stravovaním a bufetom ale stravovanie je len do 13tej a tí zamestnanci, kt. pracujú poobede majú právo na stravné lístky? napr. v bistre robia zamestnanci od 16-23.00. dakujem za kazdú radu) Lucia

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mrne Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa opytať, aké sú zákonné pravidlá a podmienky na poskytovanie stravných lístkov zamestnancom.kto má na ne nárok?
    sme spoločnosť - hotel s reštauráciou, závodným stravovaním a bufetom ale stravovanie je len do 13tej a tí zamestnanci, kt. pracujú poobede majú právo na stravné lístky? napr. v bistre robia zamestnanci od 16-23.00. dakujem za kazdú radu) Lucia
    Samozrejme, že majú nárok na stravné. Ak v tej dobe už nevaríte, môžte im zabezpečiť stravné lístky ako kompenzáciu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.