Zavrieť

Porady

odvody do poisťovní

Dobrý deň,

mám takúto otátku:

Od 11.5.2007 som si obnovila živnosť. Mala som ju pozastavenú z dôvodu rodičovskej dovolenky. Súčasne som zamestnaná, ale do zamestnania som nenastúpila. Podala som si výpoveď k 8.9.2007, vtedy mi končí rodičovská dovolenka. Momentálne podnikám doma. Mám len príjmi ako SZČO. Chcema sa opýtať, akú sumu poistného mám odvádzať do zdravotnej a do sociálnej poisťovni ako SZČO. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do soc.poisťovne nie si povinná platiť žiadne odvody - v r.2006 si nedosiahla príjem vo výške 12-násobku min. mzdy.Môžeš sa prihlásiť ako dobrovoĺný platiteľ nem.poistenia, z ktorého od začiatku poistenia môžeš čerpať dávky ošetrovného v prípade nemoci dieťaťa. Na vlastné nemocenské máš nárok až po 270 dňoch poistenia. Platí sa 4,4 % z vymer. základu, najmnej zo 7 600,- sk.
    Do 8 dní od obnovenia živnosti si sa mala prihlásiť v zdr.poisťovni, do 7.9. si môžeš určiť vymeriavací základ 0, Od 8.9.07 platíš odvody do ZP z min. vymeriavacieho základu 7 600 sk ´= 1064,-sk.

    ---------
    Veronika

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Zamestnanec sa u nás zamestnal od 7.6. 2007 a viem, že od 1.6. do 6.6. nikde nepracoval ani nebol vedený na ÚP.U nás za tento mesiac zarobí okolo 13000, čiže z toho budú aj odvody.To obdobie od 1.6. do 6.6.mu bude chýbať v ZP, alebo je to v poriadku.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Bude mu to chýbať. Na tie dni by sa mal prihlásiť ako dobrovoľne nezamestnaný a doplatiť.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Tweety - si opäť rýchlejšia (aj keď teraz len o 2 sek. )

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ZEvina Pozri príspevok
    Tweety - si opäť rýchlejšia (aj keď teraz len o 2 sek. )
    O 2 minúty.
    A noazaj to ZP musí doplatiť v ročnom zúčtovaní.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    ajobs Pozri príspevok
    O 2 minúty.
    A noazaj to ZP musí doplatiť v ročnom zúčtovaní.
    ..Ups! moja matematika
    Ale môže to aj teraz doplatiť (aj do pokladne), keby mu nevyšla povinnosť robiť ročné zúčtovanie.... (mohlo by sa aj zabudnúť a príde LawyerPartners )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.