Zavrieť

Porady

cenné papiere a akcie

Mám takýto problém príjem z obchodovania na burze cenných papierov a obchodovanie s akciami spoločností./nákup a potom predaj/. Čo je tu vlastne oslobodené? Vie mi niekto poradiť. Ja som pozerala §52 ZDP odst.20, ale nie som si istá čo do toho vlastne spadá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    heluška a Ty si kto? fyzická osoba, právnická osoba, ako si dlho držala tie akcie na svojom účte a podobne?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ak si ich držala ozaj 3 roky - tak je to oslobodeé od dane - je to podľa §52 ods. 20, ktorý sa na to odovoláva v Zákone 366/1999 v §4 ods. 1, písm d

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Prosím Vás, a keď predám akcie-cenné papiere z kupónky za 6500 Sk príjem dávam do DP?
    Vďaka

    bebe814 je offline (nepripojený) bebe814

    bebe814
    Zdravim Vas, mam otazku ako je to ked s.r.o obchoduje s cennymi papiermi v zahranici (ze v zahranici to nie je podstatne), robi len so svojim uctom ziadni klienti ani nic podobne, proste investuje do opcii, derivatov (terminovane kontrakty na ropu a podobne). Z tohoto ma niekedy zisk a niekedy stratu. Vychadzam z

    Náročnejšie môže byť výnos zdaniť
    Kapitálový výnos do päťnásobku životného minima je od dane oslobodený

    http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=47913

    Daňové riaditeľstvo tiež potvrdilo, že neposudzuje každý cenný papier zvlášť, ale všetky investície spolu. Preto sa straty a zisky navzájom kompenzujú.

    Zaujimalo by ma ako uctovat taketo transakcie nakolko nakup prebieha z majetkoveho uctu ktory je v zahranici u brokera (nie v banke), vypisy samozrejme su.
    A ci pripadna strata kompenzuje zisk ktory bol dosiahnuty z inych cinnosti prevadzkovanych s.r.o - sprostredkovanie, prenajom apod.

    Ci zisk z prenajmu + zisk z derivatov , .... - naklady = zaklad dane (ZD)
    a
    ci zisk z prenajmu - strata z derivatov - naklady = ZD

    v podstate mi ide o to ci je strata naklad ....
    dufam ze som to napisal zrozumitelne, vie sa k tomu niekto vyjadrit ?
    bebe

    Luboš je offline (nepripojený) Luboš

    Luboš
    Dobrý deň, prosím Vás čo všetko postupujete pri oznamovacej povinnosti Úradu pre finančný trh (zák.566/2001 o cenných papieroch, §130 odst.1 a 2).??
    Majú byť preložené na polroku so správou emitenta v rámci polročnej závierky aj poznámky?????
    Totiž teraz sme predkladali za rok 2004 kompletnú správu pre ÚFT vrátane kompletnej závierky s poznámkami a predstavte si oni ešte pýtajú dozadu poznámky k predloženej polročnej správe 2004......
    Už mám z toho mindráky, zase vyhotovovať poznámky aj k polroku 2005....
    Aký je Váš postup???
    Odvolávajú sa na obsah závierky zák.o účt.§17 odst.3
    Ešte poznámka. sme emitent - a nie obchodník s cennými papiermi.

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Ak nepracujúci dôchodca predá akcie z kupónovej privatizácie staršie ako 3 roky banke SLSP vo výške cca 38000,-Sk, je to jeho nezdaniteľný príjem? Banka z výplaty podielu nezrazila daň a ak som správne pochopila § 52 odst 20 Zákona o DP-zdanenie príjmov z predaja cenných papierov, odvolávajúci sa na § 4 odst.1d Zák 366/199 ZDp-ak sú staršie ako 3 roky sú to príjmy oslobodené od dane a § 10 odst 3a - základom dane by boli v prípade ak suma prevyšuje výšku 50.000,-Sk, tak v tomto prípade nemusí ako dôchodca podávať daňové priznanie? .Ďakujem za odpoveď!

    RENATAW je offline (nepripojený) RENATAW

    RENATAW
    Mám pre mňa dosť zložitú otázku. Idem to účtovať po prvý raz a neviem či sa budem správne vyjadrovať.

    Príklad:
    V júni 2005 sme nakúpili v banke 100 CP v hodnote 20000 Sk/1 ks, spolu s poplatkom 2000,- Sk. t.j. investovali sme 2.002.000,- Sk

    Na konci júna ich hodnota vzrástla na 20100 Sk/ 1 ks
    Na konci septembra 20200 Sk/ 1 ks
    Na konci decembra 20300 Sk/ 1 ks

    Čiže k 31.12.2005 mám hodnotu CP 2.030.000,- Sk, ktoré mi prešli do r.2006
    No a teraz čo s tým, čo a na aký účet? Prosím Vás o odpoveď.
    Vopred ďakujem.
    Naposledy upravil RENATAW : 01.02.06 at 10:27 Dôvod: tlačí ma termín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.