Zavrieť

Porady

Faktúra na konateľa.

Pekný deň. Do firmy sa kupovali zalúžie. Ale konateľ si dal vystaviť faktúru na vlastnú súkromnu osobu(ale adresa je firemná). Nie je tam ani IČO ani názov firmy. Ale ževraj kôli zľave tam ani nemôže byť. Nedalo by sa to dať do nákladov aj napriek tomu? Alebo je uznateľný doklad iba ten krorý má názov firmy a základne udaje ,nie iba meno konateľa a adresu.
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň. Do firmy sa kupovali zalúžie. Ale konateľ si dal vystaviť faktúru na vlastnú súkromnu osobu(ale adresa je firemná). Nie je tam ani IČO ani názov firmy. Ale ževraj kôli zľave tam ani nemôže byť. Nedalo by sa to dať do nákladov aj napriek tomu? Alebo je uznateľný doklad iba ten krorý má názov firmy a základne udaje ,nie iba meno konateľa a adresu.
    ďakujem.
    Takýto doklad v žiadnom prípade sa nemôže dostať do účtovníctva firmy, lebo nesplňuje náležitosti faktúry podľa § 71, ods. 2 zákona o DPH. Daňová kontrola by vám ho vyhodila.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak by ste trošku optimalizovali, tak:
    Aká je veľká zlava? (pár zanedbateľných percent)
    Ak ste robili žalúzie napr. za 20 000, Sk a dodavateľ nech Vám poskytol až 20% zľavu. Konateľ zaplatil za ne: 16 000, Sk.

    Ak by bola Fa vystavená na s.r.o. a je plátcom DPH, neh mi na firmu nedajú zľavu, tak:
    ZD: 16807, Sk DPH=3193 Sk. Spolu = 20 000, Sk
    DPH si odpočítam. Už ma vychádzajú len 16807,-

    Keďže sú robené na firmu, a využívajú sa v súvislosti s podnikaním, tak si ich zaúčtujem do nákladov. a zo 16 807, Sk(x19% dań=) 13614= dá sa povedať, že ma vyjdú takto (o sumu 3193 Sk budem ako spoločnosť platiť nižšiu dań)

    Tak, čo je výhodnejšie???

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Tá zľava bola na 50% (smiešne je , že ako firme by nám dali plnu sumu) takže keď by som si ešte odrátala dph, tak je to celkom slušné, ale čo už. Aj to mal za dobru cenu, nie? Ďakujem za odpovede

    Faktúra na konateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.