Zavrieť

Porady

EU-Vrátenie DPH

Ahojte poraďáci,
mám taký problém:chceme odobrať tovar z Bulharska / bulharská firma je platiteľom DPH a aj my/ ale oni nám chcú fakturovať ten tovar s DPH a my si máme túto DPH pýtať od ich daňového úradu. Je takýto postup správny?Ako sa mi to potom prejaví v daňovom priznaní DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    macula Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    mám taký problém:chceme odobrať tovar z Bulharska / bulharská firma je platiteľom DPH a aj my/ ale oni nám chcú fakturovať ten tovar s DPH a my si máme túto DPH pýtať od ich daňového úradu. Je takýto postup správny?Ako sa mi to potom prejaví v daňovom priznaní DPH?
    Bulharsko je predsa v EU, tak to nie je takto možné.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ďakujem Vám za odpovede, ani mne sa to nezdalo v súlade so zákonom, ale keď na tom stále trvajú a nechcú to predať bez DPH.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    A ešte keby nastal taký prípad, že ten tovar v Bulharsku sa kúpi na blok z reg.pokladne? V tomto prípade na tom bloku bude DPH a ja si ju mám pýtať od DÚ v Bulharsku?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    macula Pozri príspevok
    A ešte keby nastal taký prípad, že ten tovar v Bulharsku sa kúpi na blok z reg.pokladne? V tomto prípade na tom bloku bude DPH a ja si ju mám pýtať od DÚ v Bulharsku?
    Ak preukážete všetky podmienky stanovené zákonom o DPH v Bulharsku, tak túto daň môžete požiadať od Daň. úradu v Bulharsku.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    A vieš mi napísať o aké podmienky by sa jednalo, okrem toho, že sme platcovia DPH na Slovensku?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    macula Pozri príspevok
    A vieš mi napísať o aké podmienky by sa jednalo, okrem toho, že sme platcovia DPH na Slovensku?
    Mali by byť obdobné ako v našom zákone. Konkrétne treba pozrieť ich zákon.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    A keby sme splnili tie podmienky, tak my nakúpime tovar s DPH, ja to samozdaním v SK aj s DPH?A neviete mi niekto poradiť aké dokumenty potrebujem k vráteniu tej DPH v Bulharsku?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    macula Pozri príspevok
    A keby sme splnili tie podmienky, tak my nakúpime tovar s DPH, ja to samozdaním v SK aj s DPH?
    Za základ dane pre samozdanenie zoberiete sumu bez DPH.
    A neviete mi niekto poradiť aké dokumenty potrebujem k vráteniu tej DPH v Bulharsku? .........

    zvýraznené .............

    b.breza je offline (nepripojený) b.breza

    b.breza
    Faktúra firmy z Bulharska za dodaný tovar na Slovensko musí byť. bez DPH. Slovenská firma prijatý tovar "samozdani".
    V daň. priznaní uvedie údaje v r. 4, 1, 2, 16.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.