Zavrieť

Porady

vykázanie r. 23 v daňovom priznaní k DPH

chcela by som vás poprosit o radu. Firma vystavuje dobropis do statu EU - ide o znizenie ceny pri urcitom objeme dodavky. tato suma je oslobodena od dane a ide do r. 23 danoveho priznania. Nikde som vsak nenasla informaciu ci aj do suhrnneho vykazu. ak ano mozu sa teda v nom vykazovat aj minusove hodnoty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    kacenad Pozri príspevok
    chcela by som vás poprosit o radu. Firma vystavuje dobropis do statu EU - ide o znizenie ceny pri urcitom objeme dodavky. tato suma je oslobodena od dane a ide do r. 23 danoveho priznania. Nikde som vsak nenasla informaciu ci aj do suhrnneho vykazu. ak ano mozu sa teda v nom vykazovat aj minusove hodnoty?

    ak ide do riadku 23 tak nemôžte hovoriť o oslobodení takže do riadku 23 to neuvádzate kedže vyvážate do riadku 23 by to išlo v prípade ak by ste vy dostali dobropis za tovar zo zahraničia...hm čo sa týka toho súhrnného výkazu tak to nieviem

    kacenad je offline (nepripojený) kacenad

    kacenad
    kedysi som to uvadzala do r. 7 a tým sa tento riadok znizoval a znizoval sa aj suhrnny vykaz, ale nikdy nebol minusovy, pretoze sa medzitym uskutocnili dalsie dodavky. potom som sa docitala v nejakom usmerneni ze to ide do r. 23.
    keby to bol dopropis zo zahranicia základ by isiel do r 23 a dan do r. 24 a r. 25
    Nemyslite?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    PAr.80- súhrnný výkaz

    5) Pri oprave základu dane podľa § 25 uvedie platiteľ v súhrnnom výkaze sumu, o ktorú sa základ dane opravil, a to za kalendárny štvrťrok, v ktorom bola oprava základu dane oznámená nadobúdateľovi tovaru.
    človiečik Vladimír Ozimý
    nehovorím že sa nemýlim je to možné ale v poučení je riadok 23 a 24 prepojený to jest v r. 24 uvádzate daň vzťahujúcu sa k riadku 23 a ak ja vyvážam a uvediem to na riadok 23 potom 24 je nula hm...a to mi prišlo metúce...neviem...

    Lali je offline (nepripojený) Lali

    Lali
    Dobrý deň,
    citujem odpoveď Daňového riaditeľstva SR v Banskej Bystrici:
    Oprava základu dane /ťarchopis, resp. dobropis - § 25 citovaného zákona/, ktorou platiteľ dane opravuje základ dane pri dodaní tovaru do iného členského štátu uvádza v riadku 23 daňového priznania.
    Podľa § 80 ods. 5 citovaného zákona pri oprave základu dane podľa § 25 uvedie platiteľ v súhrnnom výkaze sumu. o ktorú sa základ dane opravil, a to za kalendárny štvrťrok, v ktorom bola oprava základu dane oznámená nadobúdateľovi tovaru.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja som mala taký istý problém v minulom štvrťroku. Ten vystavený dobrobis som dala na riadok 23, riadok 24 bol nulový.V súhrnnom výkaze som dala túto hodnotu zvlášť mínusom, k príslušnému IČ DPH odberateľa, ale boli tam aj uskutočnené dodávky k tomu istému odberateľovi. Z daňového úradu mi volali, že mám zle vyplnený súhrnný výkaz a že som mala ponížiť dodávky o hodnotu dobropisu./To sa týka samozrejme len ak sa dodávka aj dobropis vzťahuje na toho istého odberateľa/.Tak som to musela ísť opraviť.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Zaujímalo by ma, či uvádzať opravu základu dane do r. 23 a 24 v tomto prípade:
    Dodávateľ: Maďarská republika, platba v EUR
    1. faktúra vystavená 17.07.07, doručená 03.08.07-nadobudnutie tovaru...
    2. faktúra vystavená 17.07.07, doručená 03.08.07-storno fa. č. 1 v plnej výške (nebola uplatnená - vyfakturovaná dohodnutá zľava z ceny)
    3. faktúra vystavená 17.07.07, doručená 03.08.07 - oprava pôv. fa č. 1 so správnou cenou.
    (DPH som zaúčtovala kurzom dňa vystavenia fa č. 3 17.07.07
    účt. prípad kurzom doručenia fa. č. 3 dňom 03.08.07

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    [quote=atka4;519427]Zaujímalo by ma, či uvádzať opravu základu dane do r. 23 a 24 v tomto prípade:
    Dodávateľ: Maďarská republika, platba v EUR
    1. faktúra vystavená 17.07.07, doručená 03.08.07-nadobudnutie tovaru...
    2. faktúra vystavená 17.07.07, doručená 03.08.07-storno fa. č. 1 v plnej výške (nebola uplatnená - vyfakturovaná dohodnutá zľava z ceny)
    3. faktúra vystavená 17.07.07, doručená 03.08.07 - oprava pôv. fa č. 1 so správnou cenou.
    (DPH som zaúčtovala kurzom dňa vystavenia fa č. 3. - 17.07.07
    účt. prípad kurzom doručenia fa. č. 3 dňom 03.08.07[/quot

    nájdem odozvu?
    Naposledy upravil atka4 : 30.08.07 at 10:56

    vykázanie r. 23 v daňovom priznaní k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.