Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    vanilka Pozri príspevok
    ak chcem zistit ci je firma platcom dph kde na internete takuto informaciu najdem?
    na stránke www.drsr.sk

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    janaGT Pozri príspevok
    obávam sa, že nikde. Vieš len skontrolovať podľa IČ DPH na www.drsr.sk
    tak ale veď neplatca nemá pridelené, takže vie skontrolovať....a je tam aj informácia, odkedy je, resp.nie je platiteľom

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Sany Pozri príspevok
    tak ale veď neplatca nemá pridelené, takže vie skontrolovať....a je tam aj informácia, odkedy je, resp.nie je platiteľom
    Myslím, že janaGT to myslela tak, že musíš poznať minimálne DIČ, aby sa to dalo overiť. Na tej stránke, ktorú som uviedla ja, sa to dá vyhľadať aj podľa IČO.

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Johanka Pozri príspevok
    V ŽR je informácia, že firma je platiteľom DPH ? Kde ?
    To nie je odkaz za stránku ŽR. Je to niečo ako register živností, ak si zadáš IČO firmy, vyhľadá Ti základné údaje o firme, vrátane DIČ. Na základe toho sa dá potom vyhladať na stránke daňového úradu, či je firma platcom dph alebo nie.
    Je to pomôcka v prípade, že nevieš ani DIČ danej firmy, vtedy ti drsr nepomôže...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ďakujem za vysvetlenie, nejako rýchlo som adresu prečítala ... .
    Register obchodu a živností sa nenapĺňa automaticky, tak ako OR alebo ŽR, o uverejnenie v tomto zozname treba požiadať, takže to môže byť pri hľadaní drobný problém .

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Viem, že o uverejnenie treba požiadať, mne však zatiaľ stále pomohol, ale je možné, že som len mala šťastie.
    Každopádne, ako pomôcka, aj keď nie 100%-ná, sa to zíde

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Johanka Pozri príspevok
    Register obchodu a živností sa nenapĺňa automaticky, tak ako OR alebo ŽR, o uverejnenie v tomto zozname treba požiadať, takže to môže byť pri hľadaní drobný problém .
    No ... výnimka potvrdzuje pravidlo. Register sa nenapĺňa na požiadanie. Nikdy sme s ním nespolupracovali a sme v registri.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Julia9 Pozri príspevok
    Viem, že o uverejnenie treba požiadať, mne však zatiaľ stále pomohol, ale je možné, že som len mala šťastie.
    Každopádne, ako pomôcka, aj keď nie 100%-ná, sa to zíde
    Vychádzajúc z toho, že databáza je aktualizovaná, to veru pomôcka je ... aj keď netuším, ako sa dostávajú k info typu DIČ. Ale je v databáze obsiahnuté.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Vychádzajúc z toho, že databáza je aktualizovaná, to veru pomôcka je ... aj keď netuším, ako sa dostávajú k info typu DIČ. Ale je v databáze obsiahnuté.
    Asi majú dobrý zdroj...
    Každá novo založená s.r.o.-čka dostane od nich do 7 dní ponuku (a veľa zelenáčov im aj naletí a zaplatí poplatok).
    Fakt neviem, či ide o šikovnosť alebo skôr zneužívanie:
    1.názvu (ľudia si to pomýlia s OR)
    2.ľudskej dôverčivosti/ hlúposti ("...keď mi to poslali, tak asi musím zaplatiť")
    A často sa asi stáva aj to, že to omylom zaplatí partner spolu s ostatnými šekmi a faktúrami.

    Keď si oni vedia nájsť všetkých nováčikov a hneď im chcú pomáhať - poskytnúť "reklamu", tak im aj my doprajme trocha reklamy:
    Majitelia firmy Register obchodu sú
    Ladislav Macko
    Kadnárova 84
    Bratislava
    Iveta Macková
    Kadnárová 84
    Bratislava

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Bastian Pozri príspevok
    Asi majú dobrý zdroj...
    Každá novo založená s.r.o.-čka dostane od nich do 7 dní ponuku (a veľa zelenáčov im aj naletí a zaplatí poplatok).
    Fakt neviem, či ide o šikovnosť alebo skôr zneužívanie:
    1.názvu (ľudia si to pomýlia s OR)
    2.ľudskej dôverčivosti/ hlúposti ("...keď mi to poslali, tak asi musím zaplatiť")
    A často sa asi stáva aj to, že to omylom zaplatí partner spolu s ostatnými šekmi a faktúrami.
    Iné faktúry tak šikovne nezaplatia .....

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Rozalka Pozri príspevok
    Iné faktúry tak šikovne nezaplatia .....
    ...noo po tých "šokoch" okolo zápisu do OR sa stavajú "do pozoru" už len pri malej zmienke...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.