Zavrieť

Porady

faktúra vopred

Uzatvorili sme zmluvu s odberateľom na vykonanie leteckých prác na obdobie od 20.6. do 29.6.07. Odberateľa sme uspokojili pomocou subdodávok od 2 firiem. S nimi sme uzatvorili zmluvy od 2.7.07 do 9.7.07, tí nám v tomto termíne aj práce dodali a riadne vyfakturovali. To by bolo zatiaľ v poriadku.
No problém je v tom, že my sme tomuto odberateľovi vystavili riadnu faktúru už k 29.6.07, so zdaniteľným plnením k 29.6.07. Urobili sme ju vlastne vopred, ešte pred dodaním prác. Úhrada prišla 4.7.07. Faktúru sme si my i odberateľ zaradili do obdobia 06/2007. A teraz nám hrozí kontrola za obdobie 06/2007 na DPH a neviem ako sa brániť ... Možno sú moje obavy zbytočné ...
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no nie sú zbytočné...dph mala byť odvedená až v júli no čo príde kontrola po správnosti by vám mala túto fa vyradiť zo šiesteho mesiaca dph vrátiť a dph by ste mali zaradiť do siedmeho mesiaca a odviesť...to jest daňová povinnosť sa vyrovná s nadmerným odpočtom ide o to že ste dph neodviedli v siedmom mesiaci a zaten vám dorubia podľa všetkého aj sankčný úrok...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Uzatvorili sme zmluvu s odberateľom na vykonanie leteckých prác na obdobie od 20.6. do 29.6.07. Odberateľa sme uspokojili pomocou subdodávok od 2 firiem. S nimi sme uzatvorili zmluvy od 2.7.07 do 9.7.07, tí nám v tomto termíne aj práce dodali a riadne vyfakturovali. To by bolo zatiaľ v poriadku.
    No problém je v tom, že my sme tomuto odberateľovi vystavili riadnu faktúru už k 29.6.07, so zdaniteľným plnením k 29.6.07. Urobili sme ju vlastne vopred, ešte pred dodaním prác. Úhrada prišla 4.7.07. Faktúru sme si my i odberateľ zaradili do obdobia 06/2007. A teraz nám hrozí kontrola za obdobie 06/2007 na DPH a neviem ako sa brániť ... Možno sú moje obavy zbytočné ...
    Ďakujem za pomoc
    A prečo robíte takéto psie kusy ? Ak potrebujete peniaze pred dodaním služby, treba prijať preddavok .
    Na druhej strane, to že ste DPH odviedli skôr ako bolo treba, by im až tak nemuselo vadiť, pravdou však zostáva, že nedodržujete ustanovenia Zákona o DPH . Odberateľ Vám mal Vašu faktúru vrátiť a nie si odpočítavať daň z niečoho čo nebolo vykonané ....
    Doporučujem obranu typu vyvalených očí .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no nie sú zbytočné...dph mala byť odvedená až v júli no čo príde kontrola po správnosti by vám mala túto fa vyradiť zo šiesteho mesiaca dph vrátiť a dph by ste mali zaradiť do siedmeho mesiaca a odviesť...to jest daňová povinnosť sa vyrovná s nadmerným odpočtom ide o to že ste dph neodviedli v siedmom mesiaci a zaten vám dorubia podľa všetkého aj sankčný úrok...
    ...s akým nadmerným odpočtom?
    DPH správca dane nemusí vrátiť, stačí ju preúčtovať na vyššiu daňovú povinnosť za júl .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ZDENIELA Pozri príspevok
    A teraz nám hrozí kontrola za obdobie 06/2007 na DPH a neviem ako sa brániť ... Možno sú moje obavy zbytočné ...
    Ďakujem za pomoc
    Ak kontrola ešte len hrozí, dajte veci do poriadku.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Johanka Pozri príspevok
    Ak kontrola ešte len hrozí, dajte veci do poriadku.
    To by som síce rada, ale ako??? Mňa fakt nič nenapadá... Len obrana tými vyvalenými očami
    Ja dobre viem, že sme mali vystaviť zálohu a bol by pokoj, lenže môj názor nezaujíma šéfa a ani moje upozornenia o tom, že takto sa to nerobí, boli nanič. Dokonca jeho odpoveď na moje upozornenia bola: "a kto to bude kedy kontrolovať ..."
    človiečik Vladimír Ozimý
    Johanka Pozri príspevok
    ...s akým nadmerným odpočtom?
    DPH správca dane nemusí vrátiť, stačí ju preúčtovať na vyššiu daňovú povinnosť za júl .

    veď jasnéé ja len čo som počul aké sú aj praktiky ...ale samozrejme pokiaľ je seriozna kontrola tak by nemali robiť z toho nejaké závery...no ak je už predvolanie na kontrolu ťažko niečo s tým spravia...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ZDENIELA Pozri príspevok
    To by som síce rada, ale ako??? Mňa fakt nič nenapadá... Len obrana tými vyvalenými očami
    Ja dobre viem, že sme mali vystaviť zálohu a bol by pokoj, lenže môj názor nezaujíma šéfa a ani moje upozornenia o tom, že takto sa to nerobí, boli nanič. Dokonca jeho odpoveď na moje upozornenia bola: "a kto to bude kedy kontrolovať ..."
    Sú dve možnosti - vykašleš sa na neho a keď by prišla kontrola a prizvali by Ťa ako tretiu osobu, tak im povedz, že iba plníš príkazy šéfa .
    Brániť sa nebudeš predsa Ty ....
    Druhá možnosť je, že si nechá poradiť a poriešiš to dobropisom, faktúrou k prijatej zálohe , vyúčtovacou faktúrou a následne dodatočnými DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.