Zavrieť

Porady

fakturovať s dph či bez

Prosím Vás o radu - sme platci dph v SR, boli sme na výstave v ČR, kde sme predávali koncovým zákazníkom tovar. Mali sme fakturovať s dph? A čo v prípade že sme predali tovar českému obchodníkovi?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

    OľgaH
    My tiež predávame tovar do Čiech, sme platcovia DPH a robím to tak, že keď posielam tovar platcovi, tak mu DPH neúčtujem (on si to samozdaní) a keď neplatcovi DPH, tak mu naše DPH účtujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    tu naskytá sa otázka či dochádza k predaju podľa par. 43 - to jest či dochádza k predaju a premiestneniu tovaru z tuzemska do iného členského štátu aby mohli ste uplatniť oslobodenie ak predávate odberateľovi evidovanom pod ič dph v ČR alebo slovenskú dph ak súkromnej osobe alebo zdaniteľnej osobe...či ste sa nemali na tento účel registrovať v ČR?
    človiečik Vladimír Ozimý
    OľgaH Pozri príspevok
    My tiež predávame tovar do Čiech, sme platcovia DPH a robím to tak, že keď posielam tovar platcovi, tak mu DPH neúčtujem (on si to samozdaní) a keď neplatcovi DPH, tak mu naše DPH účtujem.
    ano ale je splnená podmienka v rámci SR...oni predávali tovar v českej republike ak som to správne pochopil...ak len robili ste objednávky platí to čo píše Oľga...

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    áno predávali sme v českej republike, takže sme sa mali registrovať v ČR a predávať s českou dph-čkou koncovým zákazníkom (neplatcom dph)? 19% ?

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    luluhaha Pozri príspevok
    áno predávali sme v českej republike, takže sme sa mali registrovať v ČR a predávať s českou dph-čkou koncovým zákazníkom (neplatcom dph)? 19% ?
    V inom príspevku som uviedol príklad z daňového seminára. Ak na jarmok v SR príde predávať tovar niekto z krajiny EÚ je povinný sa registrovať na DPH v SR.

    Ak by ste sa registrovali v ČR ako platritelia DPH v takom prípade by ste mali nárok aj na odpočet DPH z réžijných nákupov uskutočnených v ČR v rámci výstavy aspoň si myslím.

    apo

    svet1 je offline (nepripojený) svet1

    maminka :-) svet1
    Ahoj! Mohol by mi, prosím, niekto napísať, ako by malo znieť odvolanie na § 43 na faktúre?
    Ďakujem!
    človiečik Vladimír Ozimý
    dodanie tovaru podľa par. 43 zakona 222/2004. Daňová povinnosť prechádza na odberateľa...takto to mám ja ale stačí uviesť len ten paragraf...
    napríklad:
    "Platiteľ uplatňuje oslobodenie od dane v zmysle §43 zákona o DPH č.222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov."

    Ella je offline (nepripojený) Ella

    Ella
    Poraďte mi prosím Vás, ako fakturovať službu vykonanú v zahraničí. Ako platcovia DPH sme vykonali v zahraničí prepravu osôb autobusom v Maďarsku pre maďarskú cestovnú kanceláriu. Maďarský odberateľ je doma platiteľ DPH. Preprava bola vykonaná v Maďarsku, z mesta A do mesta B a späť. Ďakujem za rýchlu odpoveď, dnes by som mala vystaviť faktúru za službu, len ako je to s DPH?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Ella Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím Vás, ako fakturovať službu vykonanú v zahraničí. Ako platcovia DPH sme vykonali v zahraničí prepravu osôb autobusom v Maďarsku pre maďarskú cestovnú kanceláriu. Maďarský odberateľ je doma platiteľ DPH. Preprava bola vykonaná v Maďarsku, z mesta A do mesta B a späť. Ďakujem za rýchlu odpoveď, dnes by som mala vystaviť faktúru za službu, len ako je to s DPH?

    Miesto dodania služby - §15/3 - Maďarsko
    Táto služba nie je predmetom dane na Slovensku. Fakturujete bez DPH ( nie oslobodené) s odvolávkov na §15/3.

    Táto služba je však predmetom dane v Maďarsku. Osobou povinnou odviesť daň v Maďarsku je Váš odberateľ, pretože je zdaniteľnou osobou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.