Zavrieť

Porady

faktura z ČR a úroky

Zdravím všetkých poraďákov, obdržala som faktúru z materskej firmy z ČR za úroky z pôžičky s datumom vystavenia 31.07.2007, ktora sa mi ale dostala do rúk až 09/2007. Musím urobiť dodatočne DP za 07/2007? Predpokladám že ano, ale rada by som mala potvrdený môj názor.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tatianka Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov, obdržala som faktúru z materskej firmy z ČR za úroky z pôžičky s datumom vystavenia 31.07.2007, ktora sa mi ale dostala do rúk až 09/2007. Musím urobiť dodatočne DP za 07/2007? Predpokladám že ano, ale rada by som mala potvrdený môj názor.
    ďakujem
    Úrok nevstupuje do DPH, nemá s tým nič spoločné. Nepodlieha to samozdaneniu.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    smith Pozri príspevok
    Úrok nevstupuje do DPH, nemá s tým nič spoločné. Nepodlieha to samozdaneniu.
    Pozor! urok z pôžičky alebo uveru je oslobodené plnenie § 39/1/a.Predmetom dane nie je len úrok z TV a BV (to je niečo iné).

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Tatianka Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov, obdržala som faktúru z materskej firmy z ČR za úroky z pôžičky s datumom vystavenia 31.07.2007, ktora sa mi ale dostala do rúk až 09/2007. Musím urobiť dodatočne DP za 07/2007? Predpokladám že ano, ale rada by som mala potvrdený môj názor.
    ďakujem
    Dobre rozumiem, česi vám poskytli poôžičku a pýtajú úrok?.Podľa § 15/8/c a ods. 7 miesto dodania pri fin sl. je sídlo odberateľa = slovensko. Keďže fin,sl sú podľa § 39 osl. nemáte kam v DP ten náklad dať ale vo výkaze podľa § 70 by ste to mali uviesť (prijatie služieb z iného štátu).Ale to môžete aj teraz.

    faktura z ČR a úroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.