Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok a dovolenka

Prosím vás o radu. Som učiteľka na materskej dovolenke. Po jej skončení budem dostávať rodičovský príspevok, ale zároveň by som chcela nastúpiť do zamestnania a hneď čerpať dovolenku, ktorá mi vznikla ešte pred materskou. Chcela by som vedieť, či je možné čerpať v práci dovolenku, aby mi neprepadla a zároveň poberať rodičovský príspevok, lebo v práci mi vravia, že po ukončení materskej si vyčerpám dovolenku a až potom môžem poberať rodičovský príspevok? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Po skončení materskej si môžete ale nemusíte čerpať dovolenku. Ak si dovolenku nevyčerpáte, presunie sa Vám až do roka, kedy sa skončí rodičovská dovolenka.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Je môj názor správny????
    Po nástupe po materskej a rodičovskom príspevku - nástup na MD 31.7.2005 do 7.1.2008 - bol zostatok riadnej dovolenky20 dni za rok 2005. Tento zostatok sa pripocita k naroku na rok 2008. Tu sa chcem popytat, ci narok na rok 2008 zostava bez kratenia alebo z celkoveho naroku sa odrata 1/12, nakolko nema odpracovany cely mesiac januar 2008?
    Ďakujem pekne. L.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lenuška Pozri príspevok
    Je môj názor správny????
    Po nástupe po materskej a rodičovskom príspevku - nástup na MD 31.7.2005 do 7.1.2008 - bol zostatok riadnej dovolenky20 dni za rok 2005. Tento zostatok sa pripocita k naroku na rok 2008. Tu sa chcem popytat, ci narok na rok 2008 zostava bez kratenia alebo z celkoveho naroku sa odrata 1/12, nakolko nema odpracovany cely mesiac januar 2008?
    Ďakujem pekne. L.
    Z dôvodu RD do 7.1.2008 sa D za KR 2008 nekráti. Ak odpracuje aspoň 60 dní v roku má nárok na D za KR.

    kajark je offline (nepripojený) kajark

    kajark
    Dnes som si podavala ziadost o rodicovsky prispevok a trosku ma zaskocil postup pri urceni datumu, chcem sa spytat ci to uradnicka urobila spravne:

    - do 16.12.2009 som poberala materske,
    - nakolko som mala velky zostatok dovolenky, zamestnavatel ma poziadal o vycerpanie dovolenky, teda od 17.12.2009 do 2.2.2010 cerpam u zamestnavatela dovolenku.
    - do ziadosti o rodicovsky prispevok som teda dala datum od 3.2.2010. Uradnicka mi to ale preskrtla a dala tam rodicovky prispevok od 17.12.2009, udajne ich cerpanie dovolenky nezaujima. Je to tak spravne? Moze sa dovolenka u zamestnavatela cerpat pocat materskej dovolenky?

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    podla mna nepostupovala správne. Ved TY si uplatnujes rodičovský príspevok a TY to do tých tlačív píšeš. Kedže si čerpáš dovolenku, tak si v podstate späť v pracovnom pomere a tak nemôžeš poberať aj sociálnu dávku - rodičovský príspevok.

    Rodičovský príspevok a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.