Zavrieť

Porady

odpis ojazdeného vozidla

Chcela by som sa poradiť ako zaradiť napr.15 ročné nákladné vozidlo, ktoré inak patrí do 2.odpisovej skupiny. Ide o to, že jedna z firiem, pre ktorú robím ide odkúpiť 4 nákladné lesné vozidlá, ktoré už majú 15-20 rokov. Keby boli nové patrili by do 2.odp.skupiny. Keď však vezmem do úvahy ich vek, zdá sa mi nezmysel odpisovať ich 6 rokov. Viete poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Podľa môjho názoru, pre daňové účely (ak ich OC bude vyššia ako 30000,-) budete odpisovať tak, ako je určené zaradenie do odpisovej skupiny podľa zákona, teda ak patria do 2. odpisovej skupiny tak 6 rokov. V účtovných odpisoch zohľadníte predpokladanú dĺžku užívania, očakávané použitie a intenzitu jeho využitia, technické a morálne zastaranie (§20 postupov účtovania).
    Naposledy upravil petra:-) : 08.10.07 at 19:37 Dôvod: preklep

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    v takomto prípade pri kúpe inv.majetku je dobré mať ocenenie, znalec alebo kúpte staré auto cez autobazár. Ak bude cena nad 30 tis., zaradí sa do 2.skupiny a odpisuje 6 rokov.

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    Díky za potvrdenie. Aj ja som to takto prezentovala svojmu klientovi, ale keďže sa mu to nepozdávalo, chcela som sa uistiť. Dík.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať či je stále možné odpisovať ojazdené auto na leasing, lebo niekde som počula že sa dá maximálne dvojročné, že je nejaká zmena. Je to tak? stretli ste sa s tým?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak nech uvedú zdroj, tých zmien je veľa, žeby mi niečo ušlo?

    lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

    iba človek lenlenka
    Ako je to keď platca DPH kúpi v NL nákladne vozidlo (ojazdené, cca 20tis €)
    samozdaní ho a zaradí do majetku 022/042, a čo odpisy? (odpisová skupina 2-29) a odpisuje sa?

    odpis ojazdeného vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.