Zavrieť

Porady

Notebook a odpisy

Minule som našla dobrú tému k mojej problematike, ale teraz sa neviem k nej dostat, tak vás prosím o radu alebo link na podobnú tému:

Minulého roku sme kúpili notebook - do 30.000, je odpísaný minulého roku celý, tohto roku bol kúpený k nemu Windows - ccá 4.000 - malo by to zvyšovať cenu notebooku - a čo odpisy ?


Ešte jedna otázočka - notebook má byť zaevidovaný v krátkodobom alebo dlhodobom majetku (vystavená k nemu karta a zaúčtované ako 100%-ný odpis)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    heike Pozri príspevok
    Minule som našla dobrú tému k mojej problematike, ale teraz sa neviem k nej dostat, tak vás prosím o radu alebo link na podobnú tému:

    Minulého roku sme kúpili notebook - do 30.000, je odpísaný minulého roku celý, tohto roku bol kúpený k nemu Windows - ccá 4.000 - malo by to zvyšovať cenu notebooku - a čo odpisy ?
    [I]Windows odpíšeš celý jednorazovo do nákladov, keďže notebook bol ako drobný majetok tiež celý odpísaný.[/I]

    Ešte jedna otázočka - notebook má byť zaevidovaný v krátkodobom alebo dlhodobom majetku (vystavená k nemu karta a zaúčtované ako 100%-ný odpis)?
    [I]Notebook má byť evidovaný ako drobný majetok s dobou použiteľnosti dlhšou ako 1 rok, teda dlhodobý.[/I]

    Miminko je offline (nepripojený) Miminko

    mladé žieňa stále zahrabané prácou ...viac Miminko
    Prosím ťa ak si minulý rok kúpila notebook ako si ho používala keď až teraz si k nemu zakúpila windows???

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Miminko Pozri príspevok
    Prosím ťa ak si minulý rok kúpila notebook ako si ho používala keď až teraz si k nemu zakúpila windows???
    Mohla si zakúpiť novšiu verziu Windows...

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Miminko Pozri príspevok
    Prosím ťa ak si minulý rok kúpila notebook ako si ho používala keď až teraz si k nemu zakúpila windows???
    Notebook kúpený v decembri, Windows v januári. Inak, presne túto otázku som čakala, viem, že to vyzeralo trochu čudne... Niekedy sa to nedá zvládnuť naraz...

    A, cloe, vďaka za radu...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Z môjho pohľadu išlo o konco ročnú špekuláciu .Ja nechcem byť drzá ,ani nijako sa niekoho dotknúť, ale takto to môže ponímať aj prípadná DK.

    Idem pohľadať jednu tému , ktorá tu kolovala v tomto týždni ....podobný prípad.

    Prikladám
    http://www.porada.sk/t62625-kupa-not...-softveru.html

    A eštu tu
    http://www.porada.sk/521055-post3.html

    Možno sa to dalo dohodnúť s predajcom , že by vystavil FA v decembri na PC + program a v decembri by sa zaplatila čiastka 30 000 SK a zvyšok v januári , s tým , že rozdiel by Vám zostal ako záväzok k 31.12.2006.To by som v riešila v prípade ...ak by sa to nedalo finančne zvládnúť naraz .....

    Ale to je môj pohľad na danú vec .
    Naposledy upravil Zita5 : 14.10.07 at 07:41 Dôvod: Doplnenie linku

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Zita5, to máš pravdu, nedalo sa to finančne zvládnuť naraz. A špekulácia? Však mám preto len problémy... Keby sa prelínali iné mesiace, inak by to vyzeralo...

    sergej73 je offline (nepripojený) sergej73

    sergej73
    Zdravim
    chcem kupit notebook skladacku a odpisat jednorazovo ale cena je cez 30000,naslo by sa riesenie ze by som ho kupil bez disku a cena by tym bola pod 30tisic(disk mam doma aj ked mensi ako by bolo vhodne k nemu ale mam)Casom by som disk dokupil ale uz by som ho nepotreboval opisovat.Je to mozne takto riesit?????????

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    heike Pozri príspevok
    Zita5, to máš pravdu, nedalo sa to finančne zvládnuť naraz. A špekulácia? Však mám preto len problémy... Keby sa prelínali iné mesiace, inak by to vyzeralo...
    keby ste sa nepriznali k spekulacii, kludne by som si myslel, ze bol kupeny notebook bez operacneho systemu, nainstaloval sa operacny system Linux (ktory je zadarmo), no a pocas decembra ste zistili, ze bez windowsu sa nezaobidete a kupili ste ho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.