Zavrieť

Porady

Škoda na prenajatom aute a odpočet DPH

ahojte, mám malinkatý problemik a prosím o radu Vás poraďákov, takže:
Naša spoločnosť si minulý rok prenajala osobný automobil v OC 500 000,- Sk. V septembri 2007 bolo auto havarované a spoločnosť, ktorá auto opravovala vyčíslila opravu na 200 000,- Sk. Poistenie za automobil platí prenajímateľ, čiže lízingová spoločnosť. Spoločnosť, ktorá auto opravovala vyfakturovala opravu (nechápem prečo) na našu spoločnosť. Ako poutupovať v tomto prípade? Ako by som mala zaúčtovať prijatú faktúru za opravu auta? Keďže faktúra za opravu bola vystavená s DPH, mám nárok na odpočet DPH? Ako by som mala postupovať vo vzťahu k lízingovej spoločnosti (keďže ona auto poistila)? Oprava bola vyčíslená v značnej čiastke k OC auta, ovplyvní to nejako odpisy? Prosím, ak ste mali podobný prípad, alebo viete poradiť, pomožte.
Vopred vrelá VĎAKA!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ide o opravu daňový výdavok podľa všetkého vám bude preplatená určitá čiastka cez poisťovňu...poistenie havarijne a zmluvné si platíte v leasingových splátkach teda aspoň ja som sa s tým stretol takto...opravu zaúčtujete do daňových nákladov na 511 pričom dph si uplatníte na vstupe a poistnú udalosť zúčtujete na 648 do výnosov - nárok na vyplatenie poistnej udalosti...

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Janka-) Pozri príspevok
    ahojte, mám malinkatý problemik a prosím o radu Vás poraďákov, takže:
    Naša spoločnosť si minulý rok prenajala osobný automobil v OC 500 000,- Sk. V septembri 2007 bolo auto havarované a spoločnosť, ktorá auto opravovala vyčíslila opravu na 200 000,- Sk. Poistenie za automobil platí prenajímateľ, čiže lízingová spoločnosť. Spoločnosť, ktorá auto opravovala vyfakturovala opravu (nechápem prečo) na našu spoločnosť. Ako poutupovať v tomto prípade? Ako by som mala zaúčtovať prijatú faktúru za opravu auta? Keďže faktúra za opravu bola vystavená s DPH, mám nárok na odpočet DPH? Ako by som mala postupovať vo vzťahu k lízingovej spoločnosti (keďže ona auto poistila)? Oprava bola vyčíslená v značnej čiastke k OC auta, ovplyvní to nejako odpisy? Prosím, ak ste mali podobný prípad, alebo viete poradiť, pomožte.
    Vopred vrelá VĎAKA!!!!!
    Odpisy pôjdu svojim režimom ďalej, akoby sa nič nestalo. Auto bolo iba opravené. /dané do pôvodného stavu/.

    Škoda na prenajatom aute a odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.