Zavrieť

Porady

zaokruhľovanie DPH

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako funguje zaokruhľovanie DPH. Napr. základ je 6,- Sk, DPH z toho je 1,14 Sk. zaokrúhlim to na ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    ...na 1,10 Sk - DPH sa zaokrúhľuje na celé desaťhaliere. Keby si mala 1,15, zaokrúhliš to na 1,20 Sk.
    človiečik Vladimír Ozimý
    máte to riešené v par. 26 zákon

    § 26
    Prepočet cudzej meny
    a zaokrúhľovanie dane
    Na začiatok

    (3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0, 05 Sk smerom nadol a od 0, 05 Sk vrátane smerom nahor.

    (4) Daň vypočítaná pri dovoze tovaru sa zaokrúhľuje na celé koruny smerom nahor.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Zákon o dani z pridanej hodnoty č. 222/2004 Z.z.
    § 26 Prepočet cudzej meny a zaokrúhľovanie dane
    .......
    (3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0, 05 Sk smerom nadol a od 0, 05 Sk vrátane smerom nahor.
    (4) Daň vypočítaná pri dovoze tovaru sa zaokrúhľuje na celé koruny smerom nahor.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Vladimír, vôbec som Ťa nemal v úmysle kopírovať, ale keď som začal na túto otázku odpovedať, nebola tam ešte žiadna odpoveď.
    Existuje nejaká možnosť overiť si, či na danú otázku niekto súčasne (súbežne) neodpovedá?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Vladimír, vôbec som Ťa nemal v úmysle kopírovať, ale keď som začal na túto otázku odpovedať, nebola tam ešte žiadna odpoveď.
    Existuje nejaká možnosť overiť si, či na danú otázku niekto súčasne (súbežne) neodpovedá?
    Nič si z toho nerob, to sa nám stáva, všetkým je jasné že si nekopíroval. Občas treba použiť tlačidlo "obnoviť" (hore 2 šípky proti sebe), aby ti naskočili najnovšie príspevky.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Chcela by som upozorniť poskytovateľov DRAKa, že majú nejak divne nastavený výpočet DPH. 19% z 999 je 189,80 a nie 190,-! Netrápilo by ma to, keby môj účtovný program nie je taký, aký je.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    A aký je tvoj účtovnícky program? Veď hádam v každom sa dajú ručne prepísať údaje ktoré si sám vypočíta typu dph a je to.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    bepo Pozri príspevok
    A aký je tvoj účtovnícky program? Veď hádam v každom sa dajú ručne prepísať údaje ktoré si sám vypočíta typu dph a je to.
    Nie, v mojom sa nedá. Teda je to také trochu komplikované. Keďže na celú firmu sme si dali zaokrúhľovať DPH na desatiny matematicky, robí mi to aj pri DF. Ak by sme nezaokrúhľovali, mala by som stotinové DPH-čky aj na OF, čo by bolo protizákonné. Ergo ručne opraviť to nemôžem, zakaždým musím spraviť nový účtovný zápis k doúčtovaniu rozdielu DPH medzi dokladom a programom. Apropo, ten slávny program je SAP, možno si už niekto domyslel.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bepo Pozri príspevok
    A aký je tvoj účtovnícky program? Veď hádam v každom sa dajú ručne prepísať údaje ktoré si sám vypočíta typu dph a je to.
    Prosím ťa, veď ten náš program nám to tiež nevyráta na 190 Sk. Okrem toho, ani by som to tak nechcela zapísať lebo to nie je správne. A okrem toho, rada by som vedela, kto to takto vystavuje fa..... ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.