Zavrieť

Porady

vyňatie príjmov zo zahranicia

Je možné vyňať príjmy zo závislej činnosti zarobené v zahraničí zo základu dane platenej na Slovensku za rok 2004?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    U prijmov zo zahraničia sa využíva buď vyňatie alebo zápočet dane podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. Takýto daňovník musí podať daňové priznanie, kde tieto príjmy uvádza, ale prakticky to nemá žiaden dopad na daňovú povinnosť na Slovensku.

    Miriam_2 je offline (nepripojený) Miriam_2

    Miriam_2
    V daňovom priznaní typu B sa uvádza na riadku 84 : daň po vyňatí a zápočte (r.78 alebo r. 75) alebo (r.78-r.83 alebo r.75- r.83). Nie je mi jasné, ktoré z uvedených "alebo" si môžem uplatniť. Je na to nejaký kľúč - zákon, alebo je to na mojej ľubovôli?

    anna.b je offline (nepripojený) anna.b

    anna.b
    Ako povedala baranovicova - metódu vyňatia príjmu alebo zápočtu dane použiješ podľa toho, v ktorej krajine boli prijmy dosiahnuté a ako to máme s tou krajinou dohodnuté v zmuve o zamedzení dvojitého zdanenia. Ak sú možné obidve metódy vyberieš tú, ktorá je pre daňovníka výhodnejšia. Ak ide o príjmy zo závislej činnosti dosiahnuté v ČR, tak sa používa už len metóda zápočtu dane.

    Miriam_2 je offline (nepripojený) Miriam_2

    Miriam_2
    Dakujem velmi pekne za odpoved, ale predsa, v zmluve o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SR a CR je stanovene, ze druhy zmluvny stat zdanuje prijmy zo zavislej cinnosti pokial obdobie zamestnania presiahne v uhrne 183 dni za rok. Aby som bola presna na uzemi CR som pracovala v zavislej cinnosti menej ako 183 dni. Mozem si teda prijmy zo zakladu dane vynat a zaroven dan zaplatenu v CR zapocitat?

    anna.b je offline (nepripojený) anna.b

    anna.b
    Ja to chápem tak, že ak si v ČR pracovala nenej ako 183 dní si daňovým rezidentom SR a na Slovensku podávaš daňové priznanie z celosvetových príjmov. V ČR si daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou - zdanili ti len príjmy dosiahnuté u nich. Aby si pri priznaní týchto príjmou v SR neplatila daň 2x, môžeš si pri podaní daňového priznania na Slov. daň zaplatenú v ČR odpočítať z celkovej daňovej povinnosti.

    Miriam_2 je offline (nepripojený) Miriam_2

    Miriam_2
    Anka, dakujem velmi pekne, ked som potom do tej zmluvy pozerala viac a viac, tak ano, je to tak. Dakujem

    vyňatie príjmov zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.