Zavrieť

Porady

Predaj a prenájom vozidla

Ahoj poraďáci, viete mi prosím poradiť ako mám postupovať keď sme predali auto ale do konca roka si ho chceme prenajímať? Na toto auto máme zaplatenú daň z MV pre rok 2007 mám ju odhlásiť a znova prihlásiť alebo to môžem nechať takto a odhlášku urobím až keď auto nebudeme prenajímať a používať na podnikanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, viete mi prosím poradiť ako mám postupovať keď sme predali auto ale do konca roka si ho chceme prenajímať? Uzavriete klasickú nájomnú zmluvu po dni predaja. Na toto auto máme zaplatenú daň z MV pre rok 2007 mám ju odhlásiť a znova prihlásiť Ako vlastník vozidla máte podľa zákona povinnosť oznámiť daň.úradu predaj auta a súčasne požiadajte o vrátenie pomernej časti zapatenej dane. To isté môžte urobiť aj voči poisťovni a pýtať si časť zákonnej a havarijnej poistky. alebo to môžem nechať takto a odhlášku urobím až keď auto nebudeme prenajímať a používať na podnikanie?
    odpovede vid modrým

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    A my nemusíme mať zaplatenú daň z MV keď ho budeme používať na podnikanie a uplatňovať si PHM?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Firma do obchodného majetku, ale do decembra ho budeme používať len my na základe nájomnej zmluvy.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    rommy Pozri príspevok
    Firma do obchodného majetku, ale do decembra ho budeme používať len my na základe nájomnej zmluvy.
    Poradíte?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    rommy Pozri príspevok
    Firma do obchodného majetku, ale do decembra ho budeme používať len my na základe nájomnej zmluvy.
    Daň z MV zaplatí nový vlastník, lebo mu slúži na podnikanie (má príjem z prenájmu). Priznanie do 15 dní a aj zaplatiť daň - samozrejme len v alikvotnej čiastke do konca kalendárneho roka

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    A čo PHM? môžeme si tankovanie uplatniť do výdavkov ak nebudeme mať zaplatenú daň?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zahŕňanie nakúpených/spotrebovaných do daňových výdavkov nie je v Zákone o dani z príjmov podmienené zaplatením/nezaplatením dane z MV .

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    rommy Pozri príspevok
    A my nemusíme mať zaplatenú daň z MV keď ho budeme používať na podnikanie a uplatňovať si PHM?
    Daň platí len vlastník vozidla (on s ním podniká, od vás dostáva nájomné). Vy ako nájomca neplatíte daň, ani zákonnú poistku, dokonca ani havarijné poistenie. Všetky tieto náklady by si mal prenajímateľ zakalkulovať do ceny nájmu. Vaše náklady sú: pohonné hmoty, umyvárka, servis, opravy a techn.znodnotenie auta, ak si to dohodnete v zmluve, môžte si aj pripoistiť sedadlá atd atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.