Zavrieť

Porady

DPH v čechách

pekný deň.
Chcela by som sa spýtať, že ideme pracovať do českej republiky pre českú firmu. Tzn. že sa nemusíme registrovať pre DPH v čechách pretože daňovú povinnosť prenášame na toho čecha. (to mi povedali na finančnom úrade v Prahe) A dali mi rôžne tlačivá , že keď tam niečo nakúpim tak oni mi potom tu daň vratia.
Ale teraz som sa dívala na zákony a tam bolo napísané , že oni mi vrátia tu DPH iba ak tovar prenesiem cez hranice. A musím mať potvrdenie od colníkov.
Ale my ten tovar ( materiál ) chceme nakupovať v Čechách a tam ho aj spracovať. Tak ako to teda je
Jedna sa o stavebné práce v českej republike.
A ešte jedná otážočka : Aká je sadzba DPH v Čechách?
Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    § 82 Vracení daně osobám registrovaným k dani v jiných členských státech

    (1) Nárok na vrácení daně zaplacené v ceně nakoupeného zboží nebo poskytnuté služby v tuzemsku nebo při dovozu zboží může uplatnit osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku a neuskutečňuje v tuzemsku v období, za které žádá o vrácení daně, plnění s výjimkou plnění podle § 66, 68, 69 a 70 a s výjimkou plnění podle § 15 a § 13 odst. 8, pokud jsou povinni přiznat a zaplatit daň podle § 108 plátce nebo osoba identifikovaná k dani, pro které je plnění poskytnuto.

    na základe tohoto par. vám vzniká právo na vrátenie DPH...

    k tej registrácii...prenášate daňovú povinnosť len ak je poskytovaná služby osobe registrovanej pre daň v ČR...ak nie je musíte sa registrovať...

    § 47 Sazby daně u zdanitelného plnění
    (1) U zdanitelného plnění se uplatňuje

    a) základní sazba daně ve výši 19 %, nebo
    b) snížená sazba daně ve výši 5 %.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.